Kübaratrikk viis Lewandowski Mülleri rekordist värava kaugusele

Robert Lewandowski Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Robert Lewandowski koduklubi Müncheni Bayern alistas Bundesligas Poola jalgpallistaari kolme värava toel 6:0 Mönchengladbachi Borussia. Lewandowski on lähedal Gerd Mülleri rekordi purustamisele.

Eile õhtul peetud kohtumiseses ei läinud Lewandowskil skoorimiseks kaua. Poolakas skooris juba teisel minutil ning vormistas teise poolaja keskel penaltist kaabutriki. Käesoleval hooajal on Bayerni ründaja löönud Bundesligas 27 mänguga 39 väravat ning Gerd Mülleri rekord - 40 liigaväravat ühel hooajal - on nüüd vaid ühe tabamuse kaugusel.

Samuti Bayernis mänginud Müller püstitas siiani kehtiva tippmargi 1971/72 hooajal, kuid ka teine (38 väravat 1969/70) ja kolmas koht (36 väravat 1972/73) kuuluvad samale mehele. Järgmistena on Lewandowski ja Dieter Müller saanud parimal juhul kirja 34 tabamust.

Sel hooajal viis mängu vigastustuse tõttu vahele jätnud Lewandowskil on rekordi püstitamiseks aega veel 180 minuti jagu, sest Bayernil on koduliigas pidamata veel kaks kohtumist. Laupäeval sõidetakse külla 10. kohal asuvale Freiburgile ning hooaeg lõpetatakse Ragnar Klavani endise koduklubi FC Augsburgi vastu. Bayern kindlustas liigatiitli juba mõned tunnid enne Mönchengladbachi alistamist, sest nende lähim rivaal Leipzig kaotas Dortmundile 2:3.

Toimetaja: Gerd Eston Sepp