Eesti sulgpallurid jõudsid Portugalis poolfinaali

Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel. Autor/allikas: Eesti Sulgpalliliit

Neljapäeval Portugalis alanud International Series kategooria sulgpallivõistlusel jõudsid Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (BWF 45.) paarismängus poolfinaali.

Esimene geim algas punkt-punkti mänguna ja geimi poole peal oli seis viigis 6:6. Pausile minnes olid eestlased 11:7 eduseisus. Esimene geimpall tekkis Marranile ja Rüütelile seisul 20:12. Seda ei suudetud ära kasutada ja Taani paar võitis kolm punkti järjest, neljanda geimpalli suutsid eestlased realiseerida ja võitsid esimese geimi 21:15.

Teist geimi alustasid eestlannad tugevalt, saavutades eduseisu 10:3 ja pausile mindi nende juhtimisel 11:6. Taani viigistas mängu seisul 12:12. Viik püsis veel tablool ka seisul 14:14, pärast mida esimest asetust omavad Marran ja Rüütel võitsid kuus punkti järjest. Pääs poolfinaali kindlustati ära kolmandal matšpallil ja nõnda võitsid eestlannad kohtumise 21:15, 21:16.

Järgmises ringis kohtuvad eestlannad neljandat asetust omava Taani paari Natasja Anthoniseni ja Clara Graverseniga (BWF 78.).

Meeste üksikmängus läks pääsu poolfinaali püüdma Eesti esireket Raul Must (BWF 90.), kelle vastaseks oli Sri Lanka mängumees Niluka Karunaratne (BWF 119.). Pärast 56-minutilist mängu tuli võitjana välja Sri Lanka esindaja seisuga 21:18, 27:25.

Toimetaja: Kristjan Kallaste