Väravaterohke esitus viis Man Unitedi finaali, edasi sai ka Villarreal

Manchester United Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Jalgpalli Euroopa liigas tagasid neljapäeval koha finaalis Manchester United ja ainsa mitte-inglise klubina tänavu eurosarjas nii kaugele jõudnud Villarreal.

Manchester United küll kaotas poolfinaali kordusmängu võõrsil AS Romale 2:3, aga kuna avamäng võideti kodus lausa 6:2, siis pääseti edasi koondskooriga 8:5.

Korduskohtumises viis Edinson Cavani külalised 39. minutil ette, aga Edin Dzeko (57. minutil) ja Bryan Cristante tabamused (60.) tähendasid 2:1 juhtimaminekut Romale.

Cavani teine värav 68. minutil seadis viigi majja, kuid otsustavaks kujunes 83. minut, kui Nicola Zalewski (Roma) löök lendas Manchesteri väravasse kaitsjast Alex Tellesist.

Manchester Unitedist sai aga teine klubi Euroopa liiga või selle eelkäija UEFA karikasarja ajaloos, kes suutnud lüüa poolfinaalis vähemalt kaheksa väravat. Veel kõvem oli hooajal 2000/2001 Alaves, kes karistas Kaiserslauternit koguni üheksa korda.

Villarreal oli Londoni Arsenali vastu saanud kodus 2:1 eduseisu ning kuna kordusmängus väravateni ei jõutud, siis sellest piisaski.

Manchester United võitis Euroopa liiga ka hooajal 2016/2017, Villarreali jaoks on tegemist esimese finaaliga selles sarjas. Korduvalt on katkenud teekond nelja parema hulgas.