Euroliiga: Real langes konkurentsist, Barcelona pääses edasi

{{1620153780000 | amCalendar}}
Anadolu Efes - Madridi Real Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Korvpalli Euroliigas kindlustas teisipäeval teise meeskonnana koha nelja parema hulgas Anadolu Efes, kes alistas veerandfinaalseeria otsustavas viiendas mängus Madridi Reali 88:83.

Istanbulis peetud põnevuskohtumise avaveerandi võitis Madridi Real kolme punktiga ning poolajale mindi külaliste viiepunktilises eduseisus. Mängu kolmanda veerandi võitis aga Anadolu Efes kaheksa silmaga. Veel poolteist minutit enne lõpusireeni oli seis 80:80 viigis, kuid lõppsõna jäi siiski võõrustajatele, kes võtsid viiepunktilise võidu.

Võitjate parimana viskas Chris Singleton 26 punkti ja tõi kaheksa lauapalli. Vasilije Micic panustas 18 silmaga, Krunoslav Simoni arvele jäi 17 punkti. Madridi Reali täpseim oli Nicolas Laprovittola 17 punktiga.

Edasipääsu nelja parema sekka kindlustasid otsustava viienda mänguga ka Milano Olimpia ja Barcelona. Kaks viimast kohtumist kaotanud Milano alistas kodusaalis Müncheni Bayerni 92:89, Barcelona oli seevastu kindlalt üle Peterburi Zenitist, keda võideti 79:53. Milano parimana viskas Shavon Shields 34 punkti, Barcelona aitas poolfinaali 15 silma toonud Cory Higgins.

Poolfinaalides lähevad vastamisi Barcelona ja Milano ning Anadolu Efes ja Moskva CSKA.