Euroliiga: Zenit alistas Barcelona ja viis seeria otsustavasse mängu

{{1619810280000 | amCalendar}}
Barcelona peatreener Sarunas Jasikevicius mängus Peterburi Zeniti vastu Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Korvpalli Euroliiga play-off'ides teenis Peterburi Zenit veerandfinaalseerias Barcelona vastu teise võidu, viigistades seisu 2:2-le. Reedeses kohtumises jäi Venemaa klubi peale 74:61 (25:13, 11:13, 22:12, 16:23).

Kohtumist võõrustanud Zenit võitis seeria neljanda mängu avaveerandi kindlalt 12 punktiga ning ehkki kolmas veerand kuulus Barcelonale, läks Peterburi meeskond poolajapausile kümnepunktilises eduseisus.

Pärast vaheaega jätkasid võõrustajad taaskord heas hoos, minnes kolmanda veerandi lõpuks 20 silmaga juhtima. Järgmine veerand kuulus küll jälle Barcelonale, ent Zenit võttis sellest hoolimata kindla 13-punktilise võidu.

Zeniti parimana tõi Kevin Pangos omadele 22 punkti, saades kirja veel kaks lauapalli ja kaheksa korvisöötu. Alex Pothress toetas 12 silmaga, 11 punkti tõid Austin Hollins ja Tarik Black. Barcelona täpseim korvikütt oli Nick Calathes 19 punktiga.

Viienda mänguga selgitavad poolfinalisti ka Müncheni Bayern ja Milano Olimpia. Seeria neljandas kohtumises alistas Müncheni Bayern kodus Milano 85:82, tulles välja 0:2 kaotusseisust ja viigistades üldseisu. Võitjate parimana viskas Wade Baldwin IV 18 punkti, Milano resultatiivseim oli Malcolm Delaney 28 silmaga.

Kolme võiduni peetavate veerandfinaalseeriate otsustavad kohtumised peetakse teisipäeval.