Euroliiga: Viimase viie minutiga imet teinud Real jättis lootuse ellu

Sergio Llull (palliga)
Sergio Llull (palliga) Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Korvpalli Euroliigas alistas Madridi Real suurepärase lõpu toel Anadolu Efesi 80:76 ja vähendas veerandfinaalis kaotusseisu.

Efes oli Hispaania suurklubi vastu eelnevad kaks kohtumist võitnud enam kui 20 punktiga ja kindel võit oli õhus ka teisipäeval, kui Türgi klubi läks kolmanda veerandaja alguses ette 15 silmaga.

Veel viis minutit enne lõpusireeni oli Real 61:74 kaotusseisus, kuid mäng lõpetati koguni 19:2 spurdiga. Selle perioodi jooksul tabas Real seitsmest kaugviskest viis, neist kaks saatis läbi korvirõnga kogenud mängujuht Sergio Llull.

Llull kerkis 20 punktiga ka Reali resultatiivseimaks, samuti lisas ta seitse resultatiivset söötu. Üleplatsimees oli Efesi kasuks 29 punkti visanud Vasilije Micic, Shane Larkinil oli teisipäeval kehv päev, kui tema üheksast viskest läbisid rõnga vaid kaks.

Seerias kaotusseisu üks-kahele vähendanud Real võõrustab Türgi klubi uuesti neljapäeval. Final Four'i pääseb kolm võitu kogunud tiim.