Poki ja Pulga koduklubi lahutab Saksamaal liigatiitlist üks võit

Kelterni Rutronik Stars
Kelterni Rutronik Stars Autor/allikas: Rutronik Stars Keltern

Eesti korvpallikoondislaste Mailis Pokki ja Janne Pulga koduklubi Kelterni Rutronik Stars alistas Saksamaa kõrgliiga finaali teises vaatuses taas üllatuslikult kahe parema hulka jõudnud Osnabrücki GirLive Panthersi tulemusega 86:65 (24:15, 22:18, 18:11, 22:21).

Kui avakohtumises Kelternis alustasid võõrustajad harjumuspäratult uimaselt ja lasid avaveerandi selgelt võita Osnabrücki palluritel, siis korduskohtumiseks olid Starsi mängijad palju paremini valmis. Esimese veerandajaga kätte võidetud eduseisu suurendati mõne punktiga ka teisel perioodil ning poolajapausiks näitas tabloo eduseisu 46:33. Jalga sirgeks eduseisus ei lastud vaid suurendati iga kümneminutilise perioodiga eduseisu veelgi. Lõppskoor 86:65 tähendab seda, et liigatiitlist lahutab Mailis Poki ja Janne Pulga koduklubi vaid üks võit, kirjutab Korvpall24.ee.

Eesti koondislane Pokk sai 13 mänguminuti jooksul kirja kümme punkti (kahesed 2/3, kolmesed 2/5). Pulk teenis mänguaega neli minutit, mille jooksul viskas sisse oma ainsa kaugviske ja kogus kolm punkti.

Seeria järgmine, ja võimalik, et ka viimane, kohtumine toimub pühapäeval Kelternis.