Euroliiga: Barcelona viigistas Peterburi Zeniidiga, CSKA sai teise võidu

Cory Higgins ja Tarik Black Autor/allikas: SCANPIX/EFE

Korvpalli Euroliiga play-off'i teises mängus alistas Barcelona koduväljakul lisaaja järel Peterburi Zeniidi tulemusega 81:78. Moskva CSKA sai tulemusega 78:67 teist korda jagu Fenerbahcest.

Avakohtumise 76:74 võitnud Peterburi Zeniit juhtis ka seekord esimese veerandi järel 16:13, kuid jäi poolajapausiks tagaajaja rolli 29:38. Tugev kolmas veerand tõi Zeniidi aga tagasi mängu ning otsustavat neljandikku alustati 48:48 viigiseisult. Neljandat veerandit juhtis valdavalt Barcelona, kuid kaugemale kuuest silmast Zeniit vastast ei lasknud. 40 sekundit enne lõpuvile oli tablool 66:66 viigiseis ning kuna keegi rohkem ei skoorinud, läks mäng lisaajale, kus tasavägine kohtumine jätkus. Veel 38 sekundit enne matši lõppu oli seis 76:76, kuid seejärel tegi Barcelona otsustava spurdi.

Barcelona parim oli 22 punktiga Brandon Davies, keda toetas 15 kogutud silmaga Cory Higgins. Peterburi Zeniidi resultatiivseim oli üleplatsimehena 23 punkti visanud Kevin Pangos. Barcelona võit tähendab, et veerandfinaalseeria on 1:1 viigis.

Päeva teises kohtumises alistas Moskva CSKA kindlalt Fenerbache. Kui avakohtumises oli tulemuseks 92:76, siis seekord 78:67. Veerandfinaalseeria peetakse kolme võiduni.