Kodune konkurent lõpetas naiste jalgpalli suurima nime valitsusaja

Pariisi Saint-Germaini naiskonna mängijad edasipääsu tähistamas Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Viimasel viiel hooajal naiste jalgpalli Meistrite liiga võitjaks kroonitud Lyoni Olympique langes tänavu konkurentsist juba veerandfinaalis.

Lyon alustas käimasolevat Meistrite liiga hooaega tugevalt, kui kahe mängu kokkuvõttes alistati esmalt Torino Juventus 6:2 ning seejärel Bröndby 5:1.

Veerandfinaalis tuli aga vastaseks kodune konkurent Pariisi Saint-Germain, kes on viimastel aastatel Lyonile tugevalt kandadele astunud. Kui 2018. aastal krooniti Lyon Prantsusmaa meistriks PSG ees kaheksapunktilise eduga, siis tunamullu oli vahe lõpuks viis punkti ja sel kevadel on PSG viis vooru enne hooaja lõppu juba liidriks.

Sealjuures lõpetas pealinna naiskond novembris Lyoni koduliigas 80 mängu kestnud kaotuseta seeria, kui alistas nad Marie-Antoinette Katoto väravast 1:0. Enne seda jäi naiste jalgpalli esiklubi viimati punktita 2016. aasta detsembris.

Märtsi lõpus toimunud Meistrite liiga veerandfinaali avakohtumise võitis Lyon Wendie Renardi penaltist 1:0, aga pühapäevases kordusmatšis kanti naiskonna kapteni nimele saatuslikuks osutunud omavärav ja PSG pääses 2:1 võõrsilvõiduga edasi.

Alates hooajast 2015/16 on pääses Lyon igal kevadel finaali ja võitis kõik viis mängu, 2017. aastal alistati Cardiffis penaltiseeria järel just PSG. Mullu oli Lyon San Sebastianis 3:1 üle Wolfsburgist.

Poolfinaalides lähevad omavahel vastamisi PSG - Barcelona ja Müncheni Bayern - Chelsea, naiste Meistrite liiga finaal toimub 16. mail Göteborgis.