Messi lõi kaks väravat ja Barcelona võitis Hispaania karika

FC Barcelona Autor/allikas: SCANPIX / RFEF/Handout via REUTERS

Barcelona jalgpalliklubi teenis peatreener Ronald Koemani käe all esimese tiitli, kui alistas Hispaania karikavõistluste finaalis Bilbao Athleticu 4:0.

Kõik väravad löödi viimase poole tunni jooksul: 60. minutil avas skoori Antoine Griezmann, kolm minutit hiljem suurendas edu Frenkie de Jong ning 68. ja 72. minutil tabas Lionel Messi. 86. minutil saatis Griezmann palli veel korra Bilbao väravasse, aga VAR näitas suluseisu.

Barcelona klubile oli see ajaloo 31. Hispaania karika võit ning kümme korda karikafinaalis osalenud Messi sai trofeega tähistada seitsmendat korda.

Bilbao Athleticu jaoks jätkus aga kurb seeria - alates 2009. aastast on nad Barcelonale kaotanud neli karikafinaali, sealjuures alati on skoorinud ka Messi.

Kokku on Baskimaa klubi kaotanud kuus karikafinaali järjest, neist viimati kahe nädala eest Real Sociedadile 0:1. Kohtumises, mis pidi algselt toimuma 2020. aastal, aga lükati koroonaviiruse pandeemiaga seonduvalt edasi.