Kotsar viskas punktirekordi ja tüüris Hamburgi kuuenda võiduni järjest

Maik-Kalev Kotsar Autor/allikas: SCANPIX / imago images/camera4+

Maik-Kalev Kotsar viskas 22 punkti ja aitas Hamburgi klubi Saksamaa kõrgliigas võõrsil 76:64 (22:16, 20:9, 21:18, 13:21) võiduni Bambergi üle.

Bamberg asus 5:0 juhtima, aga siis haaras ohjad Hamburg ja kasvatas edu poolajaks 17 silmale. Kolmandal veerandil juhiti korraks isegi 24 punktiga (63:39), kuid lõpus tulid vastased pisut lähemale.

Kotsar viibis väljakul 31 minutit, viskas 22 punkti (kahesed 8/13, vabavisked 6/8), võttis kaheksa lauapalli (sh pooled ründelauast), andis ühe resultatiivse söödu, tegi kaks vaheltlõiget, blokeeris kaks pealeviset ja kolm viga.

Eestlase punktisumma ja kasutegur 28 olid kahe võistkonna peale kõige paremad näitajad. 22 punkti tähistab ühtlasi Kotsari hooaja punktirekordit. 20 silma kogunes täis ka kahes eelmises matšis.

Kameron Taylor lisas Hamburgi poolelt 16 silma, Ulmi parim oli 12 punktiga David Kravish.

Kuuenda võidu järjest teeninud Hamburg (16-9) hoiab tabelis kuuendat kohta, mis tagab koha play-off'i veerandfinaalis. Bamberg (13-12) on kaheksandal positsioonil. Juhib Ludwigsburg (24-2).

Järgmisena mängib Hamburg kolmapäeval võõrsil Vechtaga, kes on tabeli punane latern (4-22).