Naiste pronksiseeria avavaatuse võitis Audentese SG/Noortekoondis

Audentese SG/Noortekoondis
Audentese SG/Noortekoondis Autor/allikas: skduo.ee

Laupäeval sai avavile kahe võiduni peetav naiste võrkpalli Eesti meistrivõistluste pronksiseeria, milles on vastamisi põhiturniiri teine Tartu Ülikool/Bigbank ja neljas Audentese SG/Noortekoondis. Kui kahe esimese geimi põhjal võis eeldada koduvõistkonna kindlat võitu, siis tegelikkuses rullus lahti tõeline põnevusetendus.

Kodusaalis mänginud Tartu naiskond alustas kohtumist hästi, võites avageimi 25:22 ja teise 25:20 paremusega. Seejärel elasid mängu sisse ka külalised, kes viisid kolmanda geimi 25:19 ja neljanda 25:19 võiduga mängu otsustavasse viiendasse geimi. Seal näitasid külalised tõelist sisu, kui 15:8 tulemusega saavutati 3:2 (22:25, 20:25, 25:19, 25:19, 15:8) mänguvõit. Tartu võistkonna jaoks oli tegemist juba neljanda järjestikuse 2:3 kaotusega, sest poolfinaalseeria Famila/Võru Võrkpalliklubi vastu lõpetati kolme 2:3 kaotusega, kirjutab volley.ee.

Rünnakul 45-protsendilise efektiivsusega (47-st 21) tegutsenud Eva Liisa Kuivonen tõi võitjatele 28, Maren Mõrd 19, Ragne Rahuoja 11, Kätriin Põld kümme ja viie blokipunktiga säranud Liisbet Pill samuti kümme punkti. Silmapaistev oli ka Kuivoneni kasutegur +17. Tartlannade resultatiivseim oli Ingrid Kiisk, kes lõpetas kohtumise 21 punktiga. Katariina Vengerfeldt assiteeris kümne ja Laura Reiter samuti kümne punktiga.

Kui pallingu vastuvõtul olid võistkonnad üsna võrdsed (Tartu 31% ja Audentese SG/Noortekoondis 34%), siis rünnakul oli selgelt parem külalisvõistkond, realiseerides 43% tõstetest. Tartu naiskonna rünnakuefektiivsus oli 36%. Blokis jäid võitjad peale kaheksa (14-6) ja servil kuue punktiga (15-9).

Samad naiskonnad kohtuvad teistkordselt kolmapäeval kell 19, kui mängitakse Audentese Spordihoones. Kui koduvõistkond suudab kolmapäeval võiduni jõuda, saavutatakse pronksmedal, Tartu esinduse võidu korral selguks pronksmedaliomanik 10. aprillil Tartus.