Team Ineos teenis esmakordselt velotuuril kolmikvõidu, Kangert 33.

Vasakult: Richie Porte, Adam Yates ja Geraint Thomas.
Vasakult: Richie Porte, Adam Yates ja Geraint Thomas. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Kataloonia velotuuri (UCI World Tour) seitsmenda etapi võitis jooksikute grupist belglane Thomas de Gendt (Lotto Soudal). Mitmepäevasõidu kokkuvõttes pälvis Team Ineos aga kolmikvõidu, mis on esmakordne meeskonna 11-aastase ajaloo jooksul.

De Gendt kuulus 32-mehelisse jooksikute gruppi, mis eraldus teistest ligi poolel võistlusmaal linnaringidele jõudes. Peagrupis kontrollis tempot Team Ineos. Kui finišini oli jäänud 40 kilomeetrit, näitas De Gendt tõusu peal head vormi ning temaga suutis sammu pidada vaid sloveen Matej Mohoric (Bahrain-Victorious). Uhke soolorünnaku võttis beglane ette viis kilomeetrit enne lõpujoont ning seekord jäigi ta püüdmatuks. Finišis edestas De Gendt Mohorici 22 sekundiga. Kolmanda koha sai etapil Attila Valter (Groupama-FDJ).

Rein Taaramäe (Intermarche - Wanty - Gobert Materiaux) lõpetas seitsmendal etapil 29. kohal (+2.25) ning Tanel Kangert (Team BikeExchange) 61. positsioonil (+4.28).

Velotuuri kokkuvõttes pälvis oma esimese mitmepäevasõidu võidu Team Ineose värvides Adam Yates, kes edestas lõpuks meeskonnakaaslasi Richie Porte'i ja Geraint Thomast vastavalt 45 ja 49 sekundiga.

Kangert sai üldarvestuses 33. koha, kaotades Yatesile 24.03 ning Taaramäe 84. koha, jäädes võitjast maha 55.52.