Eesti plaanib osalemist FIA mootorispordimängudel

Rally Estonia kolmas võistluspäev
Rally Estonia kolmas võistluspäev Autor/allikas: Karli Saul

Oktoobri lõpus toimuvad Prantsusmaal Rahvusvahelise Autoliidu (FIA) mootorispordimängud, millel on kavas võistlused 18 alal. Eesti Autospordi Liit (EAL) kavandab mängudel osalemist.

"Arutame liidu alakomiteede juhtidega, millistel aladel võiksime olla esindatud ja kes võiksid Eestit esindada," rääkis EAL spordidivisjoni juht Kuldar Sikk. "Täpsustame, millises mahus saab alaliit osalemist finantseerida, kindlasti soovime kaasata ka toetajaid. Nii loodame muuta sportlastele osalemise võimalikult taskukohaseks."

Registreerimine 29.-31. oktoobrini Paul Ricardi ringrajal ja selle ümbruses toimuvatele mängudele algab juunis.

Esimesed mootorispordimängud toimusid 2019. aastal kuuel alal, tänavusteks mängudeks on alade arvu kolmekordistatud. Osalejad esindavad oma riiki ja peetakse riikidevahelist arvestust. FIA eesmärk on kujundada mootorispordimängudest justkui autospordi olümpiamängud.

Võisteldakse kestvussõidus LMP3 kategooria autodele, GT-autodel on kavas sprint ja täispikk võistlus, ringrajal võisteldakse veel vormel 4 ja turismiautodega. Rallialasid on kavas neli: võistlused Rally2 ja Rally4 kategooria autodele, lisaks veel ajalooliste autode ralli ja ajalooliste autode regulaarsusralli.

Kavas on ka krosskartide võidusõidud noortele ja täiskasvanutele. Vigursõiduvõistlus peetakse elektriautodel, kus võistkonda peab kuuluma ka naisterahvas. Kardisõitjatele toimuvad vigursõidu-, kestvussõidu- ja sprindivõistlused, viimases peetakse eraldi arvestust juunioridele ja seenioridele. Lisaks võisteldakse veel driftis ja e-autospordis.

2019. aasta mängud võitis Venemaa, teist ja kolmandat kohta jagasid Itaalia ja Austraalia. Eestist osales mängudel driftisõitja Ao Vaida.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: