Võistlustulle naasnud Federeri turniir lõppes kahe mängu järel

Roger Federer Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Sel nädalal pikalt võistluspausilt naasnud Šveitsi tenniselegend Roger Federer langes Doha turniiril konkurentsist veerandfinaalis.

20-kordne slämmiturniiride võitja naasis kolmapäeval 405 päeva kestnud mängupausilt, kui alistas Doha turniiri teises ringis briti Daniel Evansi.

Veerandfinaalis läks Federer kokku grusiini Nikoloz Basilašviliga (ATP 42.) ja kaotas 6:3, 1:6, 5:7. Kohtumine kestis veidi vähem kui kaks tundi, grusiin päästis kümnest murdepallist seitse, kaasa arvatud otsustavas setis seisul 4:5 olnud matšpalli.

29-aastane Basilašvili pääses ATP turniiril viimati nelja parema sekka tunamullu Hamburgis, seekord on poolfinaalis tema vastaseks ameeriklane Taylor Fritz.