Suri Eesti lauatennise fanaatik Toomas Kookla

Toomas Kookla
Toomas Kookla Autor/allikas: Erakogu

Neil päevil, mil talv on teatepulka lähenevale kevadele üle andmas, jõudis koroonaviirusest alguse saanud tervisliku seisundi halvenemise tagajärjel lõpule pühendunud ja spordilembese härrasmehe Toomas Kookla (sündinud 12.03.1947) elutee. Pikaajalise lauatennise entusiasti eluküünal kustus 4. märtsil 2021.

Kuigi sündinud Eestimaa südames Paides, möödus suurem osa Kookla eluteest Tallinnas. Pealinna poisiks sai ta varases eas – kolmeaastaselt. Juba rüblikuna tundis tulevane lauatennise kohtunik tõmmet lauatennise poole, millest sai kiiresti tema lemmikspordiala Tallinna 7. keskkoolis käimise kõrval. Põhjalikumalt praktiseeris ta lauatennist Tallinna "Kalevi" spordikoolis ja on tulnud ka Tallinna koolinoorte meistriks lauatennises.

Peale keskkooli lõpetamist viis koolitee Kookla Leningradi, mille ta 1972. aastal ajalooõpetaja kutsega lõpetas. Siiski olid põhihariduse ajal saadud kogemused lauatennises elumuutvad ning nii täienes 1980. aastast mehe töööpõld: temast sai lauatennisekohtunik. 1994. aastal omandas ta rahvusvahelise litsentsi ja jätkas tööd ka väljaspool kodumaad.

Lähedaste sõnutsi alati tähelepanuväärselt tasakaalukas ja hooliv, oli Toomas Kooklal au aastatel 1976-94 juhtida Tallinna "Kalevi" lauatennisesektsiooni tegevust. Sport, eriti lauatennis olid tema suured meelisharrastused ja nii jõudis ta kuuluda ka lauatenniseföderatsiooni presiidiumi ning lauatenniseliidu volikokku.

Lisaks lauatennisega seotud ühendustele said Kookla südamlikust toest ja siirast abivalmidusest osa ka kolleegid tootmiskoondises "Flora" (Toomas oli ametis inseneri, aü-komitee esimehe, direktori asetäitja ja klubi "Flora sport" direktorina). Aastatuhande vahetuse paiku astus ta järgmise sammu spordimaastikul: olles siis 52-aastane, asus Kookla ametisse linnaettevõtte "Kristiine sport" direktori ja Tallinna veteranide spordikoondise esimehena.

2011. aastal sai Toomas Kooklale osaks eriline tunnustus: teda autasustati Tallinna aukodaniku teenetemärgiga. Ent tööalased tegevused, avalik staatus ja spordielu ei ole kaugeltki kõik, mis teda defineerisid.

Toomas Kookla oli pereinimene, sooja südame ja laia silmaringiga, aktiivne ühiskonnategelane. Isa, abikaasa, vanaisa. Alati toetas ta nooremat põlvkonda sportlike väljakutsete ja ettevõtmiste juures. Tasakaaluks sellele armastas ta jõudeajal tutvuda Eesti spordi ajalooga, teha ristsõnu ja reisida.

Alati lahke ja sõbralik, täis elujanu ja uudishimu. Sellisena jääb ta meelde.
Perekonna esindajana soovib Kristi Teras tänada kõiki, kes on kaastunnet avaldanud ja mõtetes nendega.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: