Rallimaailmale uue auto potentsiaali näidanud Torn sai Soomes 11. koha

Ken Torn - Timo Taniel Ford Fiesta Rally3 masinaga Autor/allikas: Tapio Lehtonen / Rallirinki

Laupäeval sõideti Kouvolas Soome autoralli meistrivõistluste teine etapp. Hooaja teise talveralli raames sõideti kuus kiiruskatset ja läbiti 111 katsekilomeetrit, rajal käisid ka Ken Torn - Timo Taniel, kellel oli esimestena maailmas võimalus sõita uue Ford Fiesta Rally3 masinaga.

Võistluse avakatsel kokkuvõttes 12. koha saanud eestlased näitasid järgneval kahel katsel 14. aega, neljandal katsel pääsesid Torn ja Taniel esimest korda esikümnesse, kui said kirja üheksanda katseaja. R5/Rally2 autoga sõitnud katsevõitjatest jäid nad 14 kilomeetriga maha 18 sekundit.

Mida katse edasi, seda paremasse hoogu Torn ja Taniel sattusid ja võistluse kahel viimasel katsel näitasid nad paremuselt seitsmendat aega.

Kui võistluse avakatsel kaotasid Torn - Taniel katsevõitjale 2,43 sekundit kilomeetri kohta, siis sama katse kordusläbimisel oli kaotust vaid 1,55 sekundit ja seda tempos, kus katsel tehti ka piruett.

"Ralli oli äge," kinnitas Torn. "Alguses ei saanud küll hästi vedama, aga mida katse edasi, seda paremaks läks. Viimased katsed olid tihedas lumesajus ja vahepealse ajaga oli maha sadanud vähemalt 5-10 cm lund, mis muutis elu päris keeruliseks. Viiendal kiiruskatsel tegime pirueti, kuhu kaotasime natuke aega, kuid lõpuks saime auto ilusti lõpuni toodud ja tundus, et meeskond jäi ka meie esitusega rahule. Saime reaalsetes võistlusoludes teada, mida saaks paremaks teha."

Ralli kuue kiiruskatse kokkuvõttes said Torn ja Taniel üldarvestuses 11. koha, kaotust võitjatele kogunes 111,79 katsekilomeetriga 3.01,9. Kilomeetri peale tähendab see 1,63-sekundilist kaotust. Parim esiveoline Rally4 auto jäi 40,5 sekundi kaugusele eestlaste selja taha.