Avamerepurjetamise MM-ile Tallinnas on registreerunud üle 120 jahi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Avamerepurjetamine Autor/allikas: Piret Salmistu

Tallinnas 6.-14. augustil toimuvate ORC avamerepurjetamise maailmameistrivõistlustele on registreerinud 123 jahti 14 riigist. Tegemist on viimase viie aasta ORC MM-ide suurima osavõtuga alates 2016. aastal Taanis Skovshovedis toimunud MMist.

Suure huvi tõttu otsustasid Tallinnas toimuva MM-i korraldajad muuta võistlusteadet nii, et kindlustada kõigile tänaseks registreerunud jahtidele ja suure tõenäosusega ka rohkematele soovijatele võimalus MM-il osaleda. Senise võistlusteatega oli stardiliinile lubatud 50 jahti iga kolme võistleva jahiklassi kohta. Praegu on registreerunud jahte A-klassis 8, B-klassis 38 ja C-klassis 76 ning kõigis kolmes klassis antakse välja maailmameistri tiitel.

Uuendatud võistlusteade võimaldab korraldajatel jagada kaheks klass, milles on 1. juuniks vähemalt 60 registreerunud ja osavõtutasu maksnud jahti. Otsus ja tingimused kahes rühmas võistlemise kohta avaldatakse 15. juulil.

"Kõigi eelmisel aastal COVID-19 tõttu ära jäänud võistluste pärast on nõudlus tiitlivõistluste järele tänavu väga suur," ütles ORC president Bruno Finzi. "Seepärast soovime me võimaldada osalemist võimalikult paljudel soovijatel, samas kahjustamata regati korraldamise kvaliteeti."

Augustikuus toimuv avamerepurjetamise MM ei ole Eesti jaoks esimene ORC tiitlivõistlus: 2015. aastal võõrustas Pärnu ORC Euroopa meistrivõistlusi.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: