Valeandmeid esitanud tippjooksjale määrati võistluskeeld

Nelly Jepkosgei
Nelly Jepkosgei Autor/allikas: SCANPIX / imago images / Xinhua

Bahreini esindav Keenia tippjooksja Nelly Jepkosgei näitas dopinguametnikele võltsitud andmeid ja peab hakkama kandma kolme aasta pikkust võistluskeeldu.

Mullu 18. märtsil jäi Jepkosgei dopingukontrollile kättesaamatuks ja esitas seepeale paberi, mille kohaselt viibis sel ajal haiglas oma õe juures, kel oli olnud raske liiklusõnnetus.

Kergejõustikus puhtuse eest hoolitsev organisatsioon AIU esitas seepeale järelepärimise Keenia antidopingu organisatsioonile (ADAK), kes vastas, et ei politseis ega haiglas sellekohaseid märkmeid pole.

Kapsabeti maakonna haigla peaarst andis ADAK-ile teada, et dokumendil justkui allkirja andnud arsti neil ei tööta ja see ei kuulu ka ühelegi teisele haigla töötajale. Seega oli esitatud tõend võltsing.

Jepkosgei võttis süü omaks ja kergendava asjaolu tõttu vähendati muidu standardiks olevat nelja-aastast karistust kolme aasta pikkuse võistluskeelu peale.

29-aastane Jepkosgei pole esimene Keenia jooksja viimaste aastate jooksul, kes üritab võltsitud dokumentide abil dopingukaristusest pääseda. Eelmisel aastal määrati nelja aasta pikkune võistluskeeld endisele maratoni maailmarekordiomanikule Wilson Kipsangile, kes dopinguküttidele kättesaamatuks jäämise järel esitas võltsitud foto autoavariist.

800 meetri distantsile keskenduv Jepkosgei pole suurtel tiitlivõistlustel kaasa löönud, küll on aga tema nimel kolm etapivõitu Teemantliigast, neist üks harvajoostavas 1000 meetris.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: