Läti korvpallikoondis jääb EM-finaalturniiri ukse taha

Läti korvpallikoondis
Läti korvpallikoondis Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Läti meeste korvpallikoondis kaotas Riias toimunud EM-valikkohtumises Bulgaariale 65:66 (17:15, 23:21, 19:15, 6:15) ega pääse 2022. aasta finaalturniirile.

Suurema osa mängust juhtinud lätlased jäid viimasel veerandajal vaid kuue punkti peale, aga juhtisid sellegipoolest veel poolteist minutit enne lõppu.

Siis tabas aga Dee Bost kaugviske ja Bulgaaria asus 66:65 ette. Järgnevalt kaotas Aigars Škele palli ja tegi ühe möödaviske ning kahel korral eksis viskel Mareks Mejeris.

Bost oli 18 punktiga Bulgaaria parim, 15 silmaga toetas teda Pavlin Ivanov. Läti paremateks jäid Janis Timma 14 ning Mejeris ja Škele 11 punktiga.

H-valikgrupist pääsevad finaalturniirile Bosnia ja Hertsegoviina (4-1), Kreeka (3-2) ja Bulgaaria (2-3). Lätil (1-4) teoreetilised võimalused kedagi edestada puuduvad ning viimane kohtumine esmaspäeval Kreekaga sisulist tähendust enam ei oma.

Läti jäi viimati EM-finaalturniirilt eemale 1999. aastal, pärast seda on osaletud järjest kaheksal turniiril ning eelmisel korral (2017) saadi kõrgeim koht pärast taasiseseisvumist ehk tuldi viiendaks.