Saalijalgpalli kohtunikud ja vaatlejad jagasid kogemusi virtuaalsel seminaril

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Grigori Ošomkov (palliga) Autor/allikas: Jana Pipar/jalgpall.ee

Möödunud kuu lõpus korraldas Eesti Jalgpalli Liit (EJL) saalijalgpalli kohtunike ja vaatlejate ühisseminari, mis sel korral toimus virtuaalselt.

Seoses riigis kehtivate piirangutega ja selleks, et tagada osalejate heaolu, otsustati seminar läbi viia veebipõhiselt, kus ettekandeid teinud inimesed paiknesid ühes ruumis ja osalejad ühinesid videosilla vahendusel.

EJL-i kohtunike osakonna jaoks oli sellises mahus koolituse läbi viimine veebis esmane kogemus. Möödunud aastal peeti kohtunike baaskursuse "Kohtunike kool" esimene osa internetipõhiselt, kuid suuremale seltskonnale videosilla abil seminari läbi viimine oli esmakordne. Kokku osales koolitusel 27 kohtunikku ja kaheksa kohtunike vaatlejat.

Korraldusliku poole pealt panustas kohtunike osakond põhjalikult, sest koolitusele kaasati erinevaid eksperte. Ligi viietunnisel seminaril astus ettekandega üles FIFA litsentsiga saalijalgpalli kohtunik Grigori Ošomkov, kes rääkis mängu ohjamisest ja jagas kogemusi rahvusvahelistelt kohtumistelt. EJL-i kohtunike komisjoni liige Margus Kotter andis sisuka ülevaate käimasoleva hooaja vaatlejate raportitest. Raportid aitavad kohtunikel läheneda mänguolukordadele analüüsivamalt ja ühtlustada arusaamu reeglite tõlgendamisel. Vaatlejate töö avamine annab kohtunikele aimu, mida neilt oodatakse ja kuidas kujuneb nende kohta antav hinnang peale mänge.

Seminari eel läbisid osalejad ka erinevaid teste, kus keskenduti reeglimuudatustele ja nende rakendamisele saali meistrivõistlustel. Koolituse käigus analüüsisid saalijalgpalli kohtunike instruktor ja endine rahvusvahelise kategooria saalijalgpalli kohtunik Ainar Kuusk ning FIFA kategooria saalijalgpalli kohtunik Jagnar Jakobson testide tulemusi ja andsid nende põhjal osalejatele tagasisidet.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: