Põltsamaal valmis Kesk-Eesti mäesuusanõlv

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Põltsamaa mäesuusanõlv Autor/allikas: Põltsamaa Vallavalitsus

Põltsamaa külje all Kuningamäel valmis mäespordi õppenõlv, mis on reedest avatud kõigile suusa- ja lumelauasõpradele.

140-meetrise tõusurajaga nõlvalt saab paarisaja meetri pikkuse liu. Raja profiil on mõeldud pigem alustavale ja kesktasemel harrastajatele, kuid võimaldab end arendada ka kogenumatel sportlastel.

Mõte rajada Põltsamaale mäesuusanõlv tekkis 2000. aastate alguses, kui Kuningamäele hakati selleks otstarbeks kujundama tehismäge. Mäe arendamise eest vastutab Põltsamaa Vallavara, igapäevase toimimise eest SA Põltsamaa Sport ning mäenõlva kasutust korraldab tänavu lumelauaklubi Põltsamaa Kosmos.

"Päris ulmeline mõte – võtame kätte ja teeme siia keset siledat maad mäe," lausus nõlva arendamisse panustanud klubi Põltsamaa Kosmos eestvedaja Joel Pärle. "Tulemus pole üldse paha, Kuningamäel asub ilmselt üks Eesti paremini valgustatud mäespordinõlvadest ja vaieldamatult kõige mõnusam õppenõlv."

Rajameister Indrek Eensalu sõnul on tulevikuplaanid veelgi ambitsioonikamad. "Kui meil õnnestub kasvatada tehismäge lubatud kõrguseni (suhteline kõrgus 35 m), tahame Kuningamäel avada senisest pikema laskumisnõlva ja tänane rada jääks siis õppenõlvaks."

Kuningamäe arendustest on võitnud ka murdmaasuusatajad - mäeehituse kõrvaltööna valmis pikima tõusuga suusarajalõik Põltsamaal.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: