Prantsusmaal joosti maailmarekord, Duplantis alistas Lavillenie

Gudaf Tsegay Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Prantsusmaal Lievinis toimunud kõrgetasemelisel kergejõustikuvõistlusel näidati mitmeid häid tulemusi, muuhulgas sündis ka üks sisemaailmarekord.

Teisipäevase Lievini kohtumise silmapaistvaim tulemus sündis naiste 1500 meetri jooksus, mille võitis tunamullu Dohas samal distantsil MM-pronksi võitnud Gudaf Tsegay. 24-aastane etiooplanna ületas finišijoone ajaga 3.53,09, mis tähistab uut sisemaailmarekordit.

Maailmarekordile jõudis lähedale ka USA kergejõustikutäht Grant Holloway, kelle 60 meetri tõkkejooksu võiduaeg 7,32 on maailma kõigi aegade tippmargist vaid kaks sajandikku aeglasem. Finaali jõudis ka kümnevõistluse maailmarekordimees Kevin Mayer, kes jäi 7,79-ga siiski viimaseks.

Meeste 1500 meetri jooksu võitis 3.31,80-ga norralane Jakob Ingebrigtsen, kes püstitas ühtasi uue Euroopa siserekordi. 8.25-ga meeste kaugushüppe võitnud Juan Miguel Echevarria tõusis maailma hooaja edetabelijuhiks, kreeklane Miltiadis Tentoglou sai parimal katsel teisena kirja 8.21.

Lievini miitingul oli suurima tähelepanu all teivashüppevõistlus, sest lisaks sel hooajal juba kuus meetrit ületanud Armand Duplantisele ja Renaud Lavillenie'le olid võistlustules ka kahekordne maailmameister Sam Kendricks ning valitsev olümpiavõitja Thiago Braz.

Paraku ei vastanud võistlus kõrgetele ootustele. Rootslane ületas 5.60 ja 5.86 esimesel katsel, aga otsustas siis võistluse pooleli jätta. Duplantise agent rääkis hiljem Rootsi meediale, et muretsemiseks pole põhjust ja maailmarekordimees loobus edasi hüppamisest ettevaatusabinõuna.

Duplantisele piisas kahest hüppest siiski võiduka seeria jätkamiseks; teise koha võttis samuti 5.86 ületanud ameeriklane Chris Nilsen ning Lavillenie laeks jäi 5.80. Prantslane jättis 5.86 vahele ja ajas kõrgusel 5.92 kõik kolm katset maha. Braz ja Kendricks ei suutnud teisipäeval enamat 5.74-st.