Tiitlikaitsja teenis jäärajasõidu EMV avaetapil kaks esikohta

Andre Park
Andre Park Autor/allikas: Karli Saul

Võrtsjärvel algasid mootorrattaste jäärajasõidu Eesti meistrivõistlused. Heas hoos oli 2019. aasta MX Open jääpiik ja MX A klasside Eesti meister Andre Park, kes jätkas Võrtsjärvel sealt, kus viimati pooleli jäi. Mullu tiitlivõistluseid sooja talve tõttu ei peetud.

Meistrivõistlused pidid algama juba mõned nädalad tagasi, aga vahepeal saabunud sulailmad rikkusid plaanid. Sellel nädalal oli siiski selge, et tiitlivõistlustega saab alustada. Algselt pidi avaetapp toimuma Tartus, kuid seal oli veekogu topeltjääga ning võistluse korraldaja Riho Kollist otsustas etapi Võrtsjärvele viia.

Andre Park (Husqvarna, RedMoto Racing) näitas Võrtsjärvel MX Open klassis juba ajasõidus kiireimat ringiaega ning mõlemast sõidust tulid samuti esikohad. Ardo Kaurit (KTM, AYR Racing Team) jäi võitjast nelja sekundi kaugusele. Kaurit oli ka teises sõidus suurim Parki ohustaja, kuid seekord oli vahe alla kahe ja poole sekundi.

Esimeses sõidus oli kolmas Timmo Mõts (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ja teises avasõidu kümnes Hanno Velt (Beta, Vihur Motosport).

Kahe sõidu kokkuvõttes järgnes aga Parkile ja Kauritile kummaski sõidus neljanda koha saanud Kenor Kotkas (Husqvarna, Motoextreme). Jääpiigiga koos rajal olnud EKV arvestuse vabaklassi esikolmiku moodustasid Võrtsjärvel Janari Zirk (Husaberg), peoperemees Kollist (Husaberg, Sõmerpalu MK) ise ja Karl-August Lehis (Husaberg).

Teises voorus juhtus Quadide sõidus aga kukkumine, mille tulemusena sõit peatati. Kuna üks sportlane viidi haiglasse ja võistlustel teist kiirabi ei olnud, siis tuli võistlus pooleli jätta. See tähendas, et pooled klassid pidid piirduma ühe võistlussõiduga.

MX A klassis võitis Park esimese sõidu mõnesekundilise eduga noore Alex Vetkini (Husqvarna, Almaca Motosport) ees, kes oli kvalifikatsiooni kiireim. Kolmandana kihutas üle lõpujoone Kairo Katkosilt (KTM, RedMoto Racing).
Samas sõidus kihutanud MX125/MX2 kiireim oli MX2 tsiklil võistelnud Heido Havam (Honda, HRC, Eesti Racing Team), kellele järgnesid Karl Takk (Husqvarna, Almaca Motosport) ja Jaanus Saarmaa (Suzuki, MK Sinilind).

Lisaks võistlesid Eesti meistrivõistluste punktidele ka külgvankrid ja Quadid. Esimestel võitsid kindlalt 2019. aasta Eesti meistrid Renee Reinu ja Teet Eier (KTM, Kohila Motospordi Klubi), kellest teisena lõpetanud Maarek ja Marrkus Kõre (KTM, AYR Racing Team) jäid maha 45 sekundiga. Sama palju kaotasid teisele kohale Kristjan Lomp - Silver Sugasep.

Quadidel võttis kaks sõiduvõitu mitmekordne Euroopa meister Kevin Saar (Yamaha, Pärnu MC), kelle järel lõpetasid mõlemas sõidus Kagu motoklubi sõitjad Martin Filatov (Honda) ja Argo Abel (Yamaha).

Teised tulemused (Eesti karikavõistluste arvestused):

65cc
1. Karl Teesalu (KTM, RedMoto Racing)
2. Enri Lustus (Husqvarna, Sõmerpalu MK)
3. Enriko Peilman (KTM, RedMoto Racing)

85cc
1. Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing)
2. Hugo-Brent Freimann (KTM, Vihur Motosport)
3. Jan-Marten Paju (Husqvarna, RedMoto Racing)

Naised
1. Kristin Karro (Honda, HRC, Eesti Racing Team)
2. Selyn Kazakova (Honda, Vihur Motosport)
3. Rita-Liisa Mooses (Husqvarna, Eesti Motospordi Akadeemia)

MX Hobi
1. Peeter Volokitin (Yamaha, Pärnu MC)
2. Hannes Hansman (KTM, KTL Racing Klubi)
3. Genry Arras (Yamaha)

MX Veteran 40+
1. Marko Heinmäe (Honda, Viljandi Motospordiklubi)
2. Hannes Hansman (KTM, KTL Racing Klubi)
3. Aldrin Arukase (Honda, Pärnu MC)

ATV
1. Taivo Tehvand (Can-AM)
2. Ahti Koort (Can-AM)
3. Keijo Kraav (Sõmeru Racing, Can-AM)

ATV750
1. Meelis Kuhi (Can-AM)
2. Maido Kiisler (Kawasaki)

Korraldaja karikas

MX Veteran 50+
1. Jüri Makarov (Honda, Pärnu MC)
2. Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK)
3. Peeter Vaher (Husqvarna, Türi AMK)

MX Beginner/Kärnataja
1. Kevin Erkmann (KTM, Paikuse MK)
2. Hendrik Meremaa (Yamaha, MK D&T)
3. Siim Mokrik (Kawasaki, Linnamäe krossiklubi)

50cc
1. Theo Kolts (GasGas, Pärnu MC)
2. Erki Raudnagel (GasGas, AMB Racing Team)
3. Kenneth Simulask (Husqvarna, Vihur Motosport)

Jäärajasõidu EMV jätkub järgmisel laupäeval Valgas ja päev hiljem Pärnus.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: