Maailmameister Taani nägi poolfinaali jõudmisega kurja vaeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Taani käsipallikoondis Autor/allikas: SCANPIX / Pool via REUTERS

Meeste käsipalli maailmameistrivõistlustel pidi tiitlikaitsja Taani veerandfinaalis võõrustaja Egiptuse alistamisega tõsiselt pingutama.

Taani ja Egiptus olid viigis normaalajal (28:28) ja veel ka teise lisaaja järel (35:35). Lõpuks tõid eurooplastele edu karistusvisked.

Egiptus alustas valitsevate maailmameistrite vastu bravuurikalt ja läks 3:0 juhtima, kuid avapoolaja lõpuks oli siiski juba Taani 16:13 ees.

Teine poolaeg möödus väga tasavägiselt ja enamasti püsis tablool viik või emma-kumma üheväravaline eduseis.

Lisaajal juhtis rohkem Taani, aga Egiptus sai siiski viigiseisu kätte ja asus juhtimagi, kuid Magnus Landin Jacobseni tabamus tähendas, et ees ootasid karistusvisked.

Egiptlaste esimene viskaja eksis, aga samamoodi ei saanud palli väravasse Taani neljas viskaja. Lõpuks tõrjus Taani väravavaht Egiptuse viimase viskaja soorituse ja kuna taanlane Lasse Svan tabas, siis pääseti poolfinaali skooriga 39:38.

Kolm korda maailma parimaks käsipalluriks valitud Mikkel Hansen viskas taanlaste kasuks kümme väravat, Magnus Saugstrup Jenseni, Lasse Svani ja Mathias Gidseli nimele jäi kuus tabamust. Egiptuse paremad olid Yahia Omar 11 ja Yehia Elderaa kaheksa väravaga.

Reedeses poolfinaalis läheb Taani kokku Hispaaniaga, kes oli parem Norrast 31:26 (21:15). Teises poolfinaalis kohtuvad Prantsusmaa ja Rootsi. Prantsusmaa alistas kaheksa hulgas lisaaja järel Ungari 35:32 (12:14, 30:30) ja Rootsi oli kindlalt üle Katarist 35:23 (14:10).