Dopingut tarvitanud Eesti kulturist sai nelja-aastase võistluskeelu

Jevgeni Ljapin
Jevgeni Ljapin Autor/allikas: ERR

Eesti Antidoping (EAD) määras nelja-aastase võistluskeelu kulturist Jevgeni Ljapinile, kelle eelmise aasta 10. oktoobril toimunud Eesti meistrivõistluste ajal antud dopingutest osutus positiivseks.

Otsuse langetamisel lähtus Eesti Antidoping Maailma Dopinguvastase Agentuuri (WADA) koodeksist ning Eesti Olümpiakomitee ja EAD kehtestatud Eesti dopinguvastastest reeglitest (EDR).

Arvestades, et sportlane on rikkumise omaks võtnud ning loobunud asja arutamisest, langetas EDR-i artikli 7.10.3 kohaselt otsuse mitte dopinguvastane distsiplinaarkolleegium, vaid Eesti Antidoping. EAD andis sportlasele võimaluse taotleda B-proovi avamist, millest sportlane loobus, tunnistades, et on teadlikult kasutanud keelatud aineid.

Jevgeni Ljapini dopinguproovist tuvastati keelatud ained stanosolool, oksandroloon ja drostanoloon. Eelpool nimetatud ained kuuluvad WADA keelatud ainete ja keelatud meetodite nimekirja kui anaboolse toimega ained.

Lisaks kolmele nimetatud ainele on labori poolt leitud ka järgmisi keelatud aineid: klenbuterool, trenboloon, dehüdroklorometüültestosteroon, letrosool ja kanrenoon või selle vastavad metaboliidid.

Jevgeni Ljapini võistluskeeld lõpeb 24. novembril 2024.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: