Käsipalli MM-il sai paika viimane veerandfinalist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Käsipalli MM: Argentina - Katar Autor/allikas: SCANPIX / AP

Meeste käsipalli maailmameistrivõistlustel Egiptuses tõmmati esmaspäeval joon alla vahegrupiturniirile. Haarava mängu järel tagas viimasena edasipääsu veerandfinaali Katari koondis.

Katar vajas võitu Argentina üle ja pidi lootma, et Horvaatia kaotab hiljem Taanile. Mõlemad soovid täitusidki, seejuures võitis Katar mängu vaid ühe väravaga 26:25 (12:13).

Suurema osa mängust juhtis Argentina, aga teise poolaja keskel 15:19 taga olles suutis Katar teha 6:1 spurdi ja minna 21:20 ette. Järgnevalt oli Katar valdavalt ühe-kahe väravaga juhtimas ja edu suudeti hoida.

Hilisemas mängus ei andnud Taani Horvaatiale teisel poolajal üldse asu ja võitis 38:26 (17:15). Kolmandas teise vahegrupi viimase vooru kohtumises oli Jaapan üle Bahreinist 29:25 (19:12).

Tabeliseis 2. vahegrupis: 1. Taani 10 punkti, 2. Katar 6, 3. Argentina 6, 4. Horvaatia 5, 5. Jaapan 3, 6. Bahrein 0.

Esimeses vahegrupis olid edasipääsejad juba enne viimast vooru selgunud, kuid Ungari ja Hispaania pidid veel otsustama grupi võitja - Hispaania oli selgelt parem 36:28 (21:14).

Poola ja Saksamaa viigistasid 23:23 (12:11) ning Brasiilia pani Uruguay paika 37:17 (18:7).

Tabeliseis 1. vahegrupis: 1. Hispaania 9, 2. Ungari 8, 3. Saksamaa 5, 4. Poola 5, 5. Brasiilia 3, 6. Uruguay 0.

Kolmapäeval kohtuvad veerandfinaalides Taani - Egiptus, Rootsi - Katar, Hispaania - Norra ja Prantsusmaa - Ungari.