Käsipalli MM: Hispaania lükkas Saksamaa kuristiku äärele

Angel Fernandez Perez Autor/allikas: PA Images / SCANPIX

Käsipalli maailmameistrivõistlustel Egiptuses alistas valitsev Euroopa meister Hispaania vahegrupis Saksamaa 32:28 (16:13) ja kindlustas oma väljavaateid jõuda veerandfinaali.

Hispaania võitis avapoolaja kolme väravaga. Pärast vaheaega jõudis Saksamaa viigini 18:18 ja asus juhtima 25:22. Siis aga lükkas Hispaania sisse järgmise käigu ja viskas kuus väravat järjest ning ühe Saksamaa tabamuse järel veel kolm (31:26). Sellest sakslased enam ei kosunud.

Täiseduga jätkab esimeses vahegrupis vaid Ungari, kes oli üle Brasiiliast 29:23 (16:11). Kolmandas neljapäeval peetud esimese vahegrupi kohtumises oli Poola parem Uruguayst 30:16 (14:9).

Saksamaa edasipääs veerandfinaali on nüüd keeruline, sest selleks tuleb järelejäänud kaks mängu võita ja loota, et Ungari aitab viimases voorus võiduga Hispaania üle.

Tabeliseis 3. vooru järel: 1. Ungari 6 punkti, 2. Hispaania 5, 3. Poola 4, 4. Saksamaa 2, 5. Brasiilia 1, 6. Uruguay 0.

Teises vahegrupis jätkab eksimatult tiitlikaitsja Taani, kes oli üle Katarist 32:23 (17:12). Horvaatia sai jagu Bahreinist 28:18 (13:8) ning Argentina oli parem Jaapanist 28:24 (17:13).

Tabeliseis 3. vooru järel: 1. Taani 6, 2. Horvaatia 5, 3. Argentina 4, 4. Katar 2, 5. Jaapan 1, 6. Bahrein 0.

Edasi veerandfinaali pääsevad vahegruppide kaks paremat.

Reedel jätkatakse mängudega kolmandas ja neljandas vahegrupis. Teiste seas seisab tõehetk ees Islandil, kel oleks konkurentsis püsimiseks tarvis võitu Prantsusmaa üle.