Suri teenekas Eesti sulgpallitegelane Alfred Kivisaar

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Küünal. Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Esmaspäeval suri pärast võitlust COVID-19 viirusega 68 aasta vanuselt sulgpalli 12-kordne Eesti täiskasvanute meister ja teenekas treener Alfred Kivisaar (08.01.1953 - 18.01.2021).

Alfred Kivisaar oli Eesti sulgpalli elu südames aastakümneid. Alfredi sulgpalli armastus sai alguse mängijana, kirjutab Eesti sulgpalliliidu kodulehekülg järelehüüdes.

Kivisaar alustas noormängijana Koit Muru juures ja käis Tallinnasse treeningutele Järvakandist, kus oli tema lapsepõlvekodu. Järjekindla ja tahtejõulise noore mängijana oli Alfred korduvalt Eesti noorte meister.

Ta kuulus Eesti koondisse ja võitis aastatel 1973-1981 Eesti meistrivõistlustel 12 meistritiitlit. Sulgpallimäng saatis Kivisaart terve elutee. Ta tegi edukalt kaasa kõigil Eesti seenioride meistrivõistlustel ja rahvusvahelistelgi seenioride jõuproovidel.

Sulgpallitreenerina jätkates kasvatas Alfred üles mitu põlvkonda sulgpallureid, kelle seast sirgus nii Eesti koondislasi kui tulevasi sulgpallitreenereid.

Alfred Kivisaarel oli suur roll Tallinna sulgpallielu kujundamisel. Ta töötas Tallinna Lastestaadioni ja Tallinna Noorte Spordikeskuse juhina ning oli eestvedajaks Tallinna esimese, Punase tänava, sulgpallihalli valmimisel.

Viimasel paaril aastakümnel oli Alfred Kivisaar üle paarisaja noore koondava Tallinna suurima sulgpalliklubi, Tallinna Sulgpallikeskuse, juhataja ning nii väikestele kui suurtele põnevate sulgpallivõistluste korraldaja.

Kivisaar andis olulise panuse ka mitmete Eesti Sulgpalliliidu juhatuse koosseisude töösse. Teda jääb mälestama kogu Eesti sulgpallipere, kes on Alfredile väga tänulik aastate jooksul tehtud suure töö eest sulgpalli arendamisel.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: