Eesti Jahtklubide Liit valis purjetamisaasta parimad

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ingrid Puusta Autor/allikas: Joao Costa Ferreira - Osga_photo

Eesti Jahtklubide Liit valis 2020. aasta purjetamishooaja silmapaistvaima purjetaja, jääpurjetaja, võistkonna, võistlusametniku, treeneri, üllataja ja teo. Selgusid ka EJL-i au- ja teenemärkide laureaadid ning aasta eestvedajad, samuti said autasustatud purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja, EJL avamerepurjetamise Eesti karikasarja, Melges 24 klassi ja Eesti purjetamise liiga parimad.

Koroonaviiruse leviku tõttu toimus Eesti Jahtklubide Liidu purjetamishooaja autasustamine 12. detsembril ringreisina neljas erinevas asukohas viiele autasustatavate grupile, et tagada inimeste hajutamine. Auhinnad anti välitingimustes üle Pärnu Jahtklubi lipuväljakul, Haven Kakumäe lipuväljakul, Kalevi Jahtklubi lipuväljakul ja Pirita Surfiklubi lipuväljakul.

Aasta purjetaja on olümpiasurfar Ingrid Puusta, kes saavutas veebruaris Austraalias peetud RS:X klassi maailmameistrivõistlustel 16. koha ja novembris Portugalis toimunud Euroopa meistrivõistlustel 13. koha ning tuli oktoobrikuus Itaalias 2024. aasta olümpiamängude uue purjelauaklassi iQFOiL maailmamängudel 25. kohale.

Aasta jääpurjetaja tiitel kuulub tänavu Rasmus Maalinnale, kes tuli DN klassis juunioride maailmameistriks ja juunioride Euroopa meistriks.

Aasta võistkond on Bermudal toimunud Match Race maailmameistrivõistlustel osalenud Mati Sepa Match Race tiim, kuhu lisaks kaptenile kuuluvad Ago Rebane, Karl-Hannes Tagu ja Aleksei Žigadlo. MM-ile pääsesid kutse alusel võistlema vaid 16 väga kõrgetasemelist võistkonda üle maailma.

Aasta treeneriks valiti Eesti Purjetamisakadeemia kahepaatide treener ning Tallinna Jahtklubi Purjetamiskooli käima pannud ja seda pikki aastaid edukalt peatreenerina vedanud Maria Veessaar, kelle käe alt on Eesti purjetamisse lisaks tublidele sportlastele ka arvukalt uusi noori treenereid juurde tulnud.

Aasta võistlusametnikuks nimetati aastaid Eesti Jahtklubide Liidu võistlusametnike komisjoni juhtinud, liidu tehnilise delegaadi tiimi kuulunud ja Eesti meistrivõistluste regattidel võistlusjuhina tegutsenud Marko Saarlaid.

Aasta üllataja tiitliga hinnati Taavi Valter Taveteri, kes teenis olümpiaklassi Finn juunioride maailmameistrivõistlustelt hõbemedali ja juunioride Euroopa meistrivõistlustelt pronksmedali.

Aasta tegu on Andrus Nilgi sulest ilmunud Rein Ottosoni elulooraamat "Rein Ottoson. Meri, mu kirg", mis annab edasi nii Ottosoni treeneriks kujunemise teekonna ja sportlaste koolitamise filosoofia kui jutustab mitme põlvkonna Eesti tipp-purjetajate kujunemis- ja arenguloo.

Eesti Jahtklubide Liidu aumärgi pälvis tänavu Egon Elstein, kelle volitused EJL-i presidendina lõppesid seoses juhatuse volituste perioodi lõppemisega novembrikuus. Välja anti ka kokku kaheksa teenetemärki: EJL-i juhatuse liikmetele nende volituste lõppemisel, sportlastele saavutuste eest ning isikutele eriteenete eest Eesti purjetamises.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: