Tihhon Šišov võib peagi Hazarist vabaks saada ja Kaljuga liituda ({{commentsTotal}})

Tihhon Šišov kaks aastat tagasi Levadia eest heitlemas Istanbuli Galatasaray vastu (nr. 7)
Tihhon Šišov kaks aastat tagasi Levadia eest heitlemas Istanbuli Galatasaray vastu (nr. 7) Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Hetkel kodumaal viibiv Eesti koondise paremkaitsja Tihhon Šišov pole siiamaani leidnud õnnelikku lõppu segadusele Aserbaidžaani klubi Lankarani Hazariga, kelle tõttu ei ole ta saanud juba ligikaudu poolteist aastat mõnda klubi esindada. Peagi võib see siiski muutuda.

Šišov sõlmis 2010. aasta jaanuaris Hazariga kahe aasta pikkuse lepingu, kuid aserid pole eestlase teenetest huvitatud ning samas ei anta teda ka vabaks. Kuni detsembrini treenis Šišov Tallinna Levadias, pärast mida on ta viibinud Nõmme Kalju juures.

Tänaseks on asi juba nii kaugele arenenud, et juba juulikuuks võib Šišov saada vabaks ning liituda Euroopa liiga mängudega algust tegeva Nõmme klubiga.

“Esmaspäeval saab inimene, kes tema juhtumiga tegeleb teada mingisuguse vastuse. Paberid on juba ammu saadetud ning nüüd peaks loodetavasti selgus tulema. Juulikuuks loodame lõpliku positiivse vastuse kätte saada. Võimalust, et Tihhon vabaks lastakse, hindan kõrgelt,” sõnas Nõmme Kalju mängija ja spordidirektor Sergei Terehhov.

“Klubi ei või ise otse asja ajada, vaid seda teeb Eesti Jalgpalli Liit. Kui vutiliit peaks üleminekuks loa saama, siis astub alles mängu klubi,” selgitas Terehhov.

Šišovi vaevab lahendamata probleem

“Mul läheb enam-vähem, võiks muidugi paremini minna. On üks suur lahendamata probleem,” rääkis Šišov, keda morjendab tema hetkeolukord. “Oleks kena, kui asjad korda saaks, sest praegu ei saa kuskil mängida – saan ainult trenni teha.”

“Hetkel tegelevad minu asjaga Nõmme Kalju ja Eesti Jalgpalli Liit. Kui ma peaksin suvel vabaks saama, liitun Kaljuga, kuid kui ei, siis ootan jaanuarini, mil vabaks saan. Senikaua teen aga trenni ja hoian end vormis.  Jaanuaris asun omale välisklubi otsima ning käin kindlasti ka testimistel.”

Oma mänguvormi ta hinnata ei osanud, kuna ta pole juba pikka aega mängupraktikat saanud. “Ei ole ammu mängupraktikat saanud ning seetõttu ei oska oma mänguvormi eriti kommenteerida. Hetkel teen Nõmme Kaljuga trenni ning mind on mitmel korral ka koondise eest mängima kutsutud,” tõi kaitsja välja huvitava fakti, et kuigi ta ei saa hetkel ühtegi klubi esindada, lubab ta mänguvorm esindada koondist.

Taas Prinsi juhendatavas klubis

Nõmme Kalju trennidega on ta väga rahule jäänud ning seda suuresti seetõttu, et ta on ennegi Kalju praeguse peatreeneri Igor Prinsi käe all mänginud ning hindab lootsi kõrgelt.

“Mulle meeldivad Nõmme Kalju trennid ning ma mängisin Igor Prinsi käe all ka Levadias. Mulle meeldiks väga taas tema juhendatavas meeskonnas mängida,” kiitis kaitsja.

2009. aastal siirdus ta koos Tarmo Kingiga Ungari klubisse Györi ETO, kuid kuna klubis vahetus peatreener, ei näinud uus loots eestlast oma plaanides. Teadupärast ei läinud asjad just kõige libedamalt ka Aserbaidžaanis. Eestis tuli ta aga kuus korda Levadia ridades Meistriliiga võitjaks.

“Ma ei teagi, miks niiviisi läinud on… Ungaris (Györi ETO-s – toim) treenerile, kelle juurde sõitsin, meeldisin ma väga, kuid ta lahkus ning tuli uus juhendaja, kes tõi uued mehed ning mina sõitsin koju. Väike ebaõnn on mind siiski välismaa klubides saatnud,” tõdes 28-aastane kaitsja lõpetuseks.

Toimetaja: Siim Boikov

Allikas: www.jkkalju.eeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: