Argentina ei suutnud tugeva teise poolaja kiuste MM-valikmängu võita ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Argentina - Paraguay MM-valikmäng
Argentina - Paraguay MM-valikmäng Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

2022. aasta jalgpalli MM-i Lõuna-Ameerika valiksarjas peeti neljapäeval kaks kohtumist. Argentina mängis Buenos Aireses 1:1 viiki Paraguayga.

Eelmises, 2:2 viigiga lõppenud valikmängus Peruu vastu mõlemad Paraguay koondise väravad löönud Angel Romero oli oma koondise eest resultatiivne ka neljapäeval, kui realiseeris avapoolajal penalti ja viis külalismeeskonna Argentina vastu 1:0 juhtima.

Nicolas Gonzales lükkas neli minutit enne poolajavilet peaga väravasse Giovani Lo Celso nurgalöögi ja tõi tabloole viigi. Teisel poolajal oli Argentina mänguliselt Paraguayst selgelt üle ja lõi ka teise värava, kui Lionel Messi lõpetas täpse löögiga võõrustajate vasturünnaku. VAR nägi aga kombinatsiooni alguses Paraguay mängija vastu tehtud viga ning mäng lõppes 1:1 viigiga.

"Me ei tundnud end esimesel poolajal väljakul kõige paremini, aga hakkasime siis rohkem söötma ja vabu tsoone leidma ning veetsime pea kogu teise poolaja nende väljakupoolel. Saime tasuks ka värava, aga kahjuks see ei lugenud," sõnas Argentina keskkaitsja Nicolas Otamendi.

Teises neljapäevases CONMEBOL-i valikmängus oli Ecuador 3637 meetri kõrgusel asuval Hernando Silesi nime kandval staadionil võõrsil 3:2 üle Boliiviast. Juan Arce 37. minuti väravale vastas Ecuador teise poolaja alguses Beder Caicedo ja Angel Mena väravatega, 60. minutil tõi legendaarne Marcelo Moreno tabloole taas viigi. Külalismeeskonnale tõi tähtsa võidu Carlos Gruezo resultatiivne penalti kaks minutit enne normaalaja lõppu.

Kahe võidu kõrvale esimese viigi saanud Argentina on seitsme punktiga tabeliliidriks, kahest mängust kaks võitu saanud Brasiilia on kuue punktiga teine ning Ecuador samuti kuue punktiga kolmas.