Karel Kutsar tuli EMX Open klassis Euroopa meistriks

Karel Kutsar
Karel Kutsar Autor/allikas: Janis Pastars

EMX Open klassi Euroopa meistrivõistluste viimane etapp toimus laupäeval Itaalias Pietramurata krossirajal. Otsustavale etapile liidrina vastu läinud Karel Kutsarile (KTM) piisas seitsmendast kohast, et kindlustada sarja kokkuvõttes üldvõit.

Kvalifikatsioonis kaheksanda koha saanud Kutsari suurim konkurent tiitlile, Kim Savaste (Soome, KTM), sai kirja küll 14. aja, kuid ta kukkus kvalifikatsioonis nii õnnetult, et võistlussõitu alustada ei saanudki. Seega muutus enne kahte viimast sõitu Kutsari suurimaks ohustajaks hoopis kolmandat kohta hoidnud lätlane Toms Macuks (KTM).

Avasõidu start ei õnnestunud eestlasel just kõige paremini, sõidu jooksul hakkas Kutsar kohta pidevalt parandama ja natuke enne sõidu lõppu tõusis ta juba neljandaks. Kahjuks tuli siis aga sisse sõiduviga, Kutsar kukkus ja langes viiendaks, kus ta ka sõidu lõpetas. Sõiduvõidu võttis prantslane Jimmy Clochet (Kawasaki), teise koha teenis Toms Macuks ja kolmanda koha John Adamson (Suurbritannia, KTM). Kutsari edu enne viimast sõitu oli Macuksi ees nüüd 23 punkti.

Teises sõidus tegi eestlane avasõiduga sarnase stardi, kuid selles sõidus ta enam riske ei võtnud ning kõrget kohta püüdma ei läinud. Finišisse jõudis ta kümnendana ja sellest piisas, et tulla EMX Open klassi Euroopa meistriks. Sõidu võitis Cornelius Toendel (Norra, Honda), teine oli Jimmy Clochet ja kolmas Toms Macuks.

Etapi kokkuvõttes oli Kutsar 27 punktiga seitsmes. Etapivõidu teenis 47 punktiga Clochet, teine oli 42 punktiga Macuks ja kolmas 34 punktiga Martin Mitchek (Tšehhi, KTM). Sarja võitjaks tulnud Kutsar eestlane hooaja kokkuvõttes 230 punkti. Teisel kohale tuli 216 punktiga Macuks ja kolmandaks 192 punktiga Savaste.

EMX 2T klassis oli Martin Michelis (KTM) kvalifikatsioonis 19. Sõidus suutis Martin head kiirust näidata ja üsna ruttu tõusis ta kümnendale kohale, kuid tegi samal ringil sõiduvea ning langes jälle kaks kohta tahapoole. Sealt õnnestus tal sõidu lõpuks ikkagi üheksandaks tõusta. Sõitu juhtis algusest lõpuni Nicholas Lapucci (Itaalia, Fantic), teine oli juba varem sarja võidu kindlustanud Brad Anderson (Suurbritannia, KTM) ja kolmas Kade Tinkler-Walker (Kanada, Suzuki).

Teises sõidus parema stardi teinud Michelisel hakkasid siis sisse tulema sõiduvead ning ta langes lõpuks tagasi kümnendale kohale. Esikoha võttis taas mängeldes Lapucci, teise koha sai Anderson ja kolmanda koha Manuel Iaccopi (Itaalia, Yamaha).

Etapi kokkuvõttes oli Michelis 23 punktiga üheksas. Etapivõit läks 50 punktiga Lapuccile, teine oli 44 punktiga Anderson ja kolmas 38 punktiga Iacopi. Sarja kokkuvõttes tuli Michelis 105 punktiga kümnendaks. Esikoht läks 235 punktiga Andersonile, teine oli 167 punktiga Tuani ja kolmas 154 punktiga Tinkler-Walker.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: