Eesti vabamaadleja sai Poolas viienda koha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Aimar Andruse
Aimar Andruse Autor/allikas: Eesti Maadlusliit

Poolas alanud maadlusturniiril Poland Open olid eestlastest esimesena võistlemas vabamaadlejad, parimana sai Aimar Andruse viienda koha.

Eestlastest olid vabamaadluses võistlustules kaalukategoorias -74 kg maadlev Aimar Andruse (SK Nipi) ning kehakaalus -79 kg võistlev Erik Reinbok (SK Kuldkaru), treenerina on kaasas Aleksei Hapov, teatas Eesti Maadlusliit.

Esimeses ringis läks Andruse vastamisi Hispaania maadlejaga Cimarra Perezega, keda võitis punktidega 9:1. Teises ringis tuli vastaseks Prantsusmaa esindaja Charles Afa, kellelt tuli vastu võtta 4:15 kaotus, aga sama vastase edu aitas eestlase edasi kolmanda koha kohtumisele. Seal tuli vastu Poola maadleja Sokalski Andrzej, kellelt tuli väga tasavägises matšis vastu võtta punktikaotus 6:8. Seega lõpetas Andruse turniiri viienda kohaga.

Reinboki esimene vastane oli Poola maadleja Dorosz Ernest, kelle vastu asus Reinbok alguses juhtima, aga lõpuks tuli vastu võtta seljakaotus. Teises ringis tuli vastu Moldova sportlane Novac Stanislav, keda Reinbok võitis punktidega 4:1. Kolmandas ringis oli vastaseks Türgi maadleja Sari Ramazan, kes sai Reinboki üle ülekaaluka punktivõidu 12-1. Kokkuvõttes lõpetas Reinbok võistluse kaheksanda kohaga.

Vabamaadlejad jätkavad pärast võistlust laagris, et teha ettevalmistusi Serbias detsembris toimuvateks maailmameistrivõistlusteks.

Poolas on võistlemas ka Epp Mäe, kes tuleb kaalukategoorias -76 kg matile laupäeval, lisaks võistlevad nädalavahetusel kreeka-rooma maadlejad Helary Mägisalu (-60 kg), Uku Leitham (-77 kg), Ranet Kaljola (-82 kg), Andreas Välis (-87 kg) ja Heiki Nabi (-130 kg).