Eestlased Soomes: KuPS leppis pronksiga, KTP liigub üleminekumängude kursil ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ats Purje
Ats Purje Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Soomes sai kolmapäeval lõpplahenduse Veikkausliiga. Ats Purje ja Artur Pika tööandja Kuopio Palloseura saab hooaja lõpetuseks komplekti pigem õnnetut pronksikarva medaleid.

Viimasele voorule läks KuPS teadmisega, et võiduga kindlustatakse hõbe – tagantjärele oleks piisanud ka viigist -, ent hooaeg lõpetati 2:3 kaotusega Turu Palloseurale. 1:1 viigiga lõppenud avapoolaja järel haaras KuPS seejuures 73. minutil eduseisu, kuid viimane sõna jäi TPS-ile. Pikk ja Purje kuulusid mõlemad algrivistusse, viimane kutsuti 70. minutil puhkama, kirjutab Soccernet.ee.

Turu Inter tegi samal ajal 1:1 viigi meistriks tulnud HJK-ga ja tõusis tänu paremale väravate vahele teiseks. Tiitlist lahutas KuPS-i lõpuks seitse punkti, kusjuures hooaeg lõpetati nelja järjestikuse kaotusega.

Argo Arbeiteri, Hindrek Ojamaa ja Zakaria Beglarišvili leivaisa KTP alistas esiliigas kolmapäeval Vaasa Palloseura 0:2 kaotusseisust 4:2; Ojamaa tegi kaasa täismängu ja samuti alustanud Beglarišvili vahetati puhkama 56. minutil, kui KTP oli just 3:2 ette läinud.

Kui KTP nädalavahetusel ka otsustava mängu võidab, tuleb loota, et tabeli seitsmes meeskond Mikkelin suudaks alistada Oulu – siis tõuseb KTP tabeli tippu ja otse Veikkausliigasse.