Soome tennisisti karjääri parim ATP turniir katkes poolfinaalis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Emil Ruusuvuori
Emil Ruusuvuori Autor/allikas: SCANPIX / ZUMA

Suurepärase ATP tenniseturniiri teinud soomlane Emil Ruusuvuori (ATP 98.) kaotas Nur-Sultani võistluse poolfinaalis prantslasele Adrian Mannarinole (ATP 39.) 5:7, 2:6.

Kvalifikatsioonist alustanud Ruusuvouri lülitas põhitabelis konkurentsist kõigepealt kohaliku tennisisti Timofei Skatovi (ATP 438.) 6:2, 6:0 ja seejärel kaheksanda asetusega austraallase Jordan Thompsoni 6:2, 3:6, 6:4.

Veerandfinaalis võis oodata vastaseks turniirile esimese paigutuse saanud prantslast Benoit Paire'i (ATP 28.), kes aga kaotas teises ringis kasahh Mihhail Kukuškinile (ATP 91.). Ruusuvuori oli Kukuškinist selgelt 6:3, 6:1 parem.

Nur-Sultani ATP 250 kategooria turniiri võitja selgitavad Mannarino ja austraallane John Millman (ATP 45.), kes oli teises poolfinaalis üle ameeriklasest Frances Tiafoest (ATP 64.) 3:6, 6:4, 6:4.

Varasema karjääri jooksul neli ATP Challenger sarja ja kuus ITF-i turniiri võinud Ruusuvuori sai tänavu sügisel esimese võidu ka suure slämmi turniiril, kui alistas USA lahtiste avaringis sloveen Aljaž Bedene 6:3, 3:6, 6:1, 4:6, 6:1.