EM-etapil teise koha saanud Vettik lõpetas hooaja kolmandana

Meico Vettik
Meico Vettik Autor/allikas: TBS KTM Racing Team

EMX 125 klassi Euroopa meistrivõistluste sari sai laupäeval lõpu Belgias Lommeli krossirajal. Viimasel etapil tegi ilusa võistluse Meico Vettik (KTM), kes saavutas teise koha ning oli hooaja kokkuvõttes kolmas.

Avasõidus tegid ilusa stardi mõlemad Eesti sõitjad, Vettik võttis sisse kolmanda ja Romeo Karu (Husqvarna) neljanda koha. Vettik tegi kiirelt veel ühe möödumise ning tõusis teiseks. Koos liidri Max Palssoniga (Rootsi, KTM) sõitsid kaks esimest seejärel teistel eest ära.

Vettik survestas rootslast terve sõidu jooksul, kuid mööda pääseda siiski ei õnnestunud ja eestlane lõpetas sõidu Palssoni järel teisena. Kolmanda koha teenis Andrea Bonacorsi (Itaalia, Fantic), kes kindlustas sellega ka sarja üldvõidu. Karu suutis pikka aega esiviisiku kannul sõita, kuid sõidu lõpus ta siiski väsis ning jõudis finišisse kaheteistkümnendana.

Teises sõidus Vettik nii head starti teha ei suutnud ja esimesel ringil oli ta teises kümnes, kuid suutis poole sõiduaja möödudes teisele kohale tõusta. Liider Palsson oli selleks hetkeks juba üle kümnesekundilise edumaaga eest minema pääsenud ja etapivõitu Vettikul püüda võimalik polnud. Teist kohta suutis Vettik aga Palssoni järel lõpuni hoida. Kolmandana lõpetas sõidu Guillem Farres (Hispaania, GASGAS). Karu oli üks osalistest stardikurvis toimunud suures kukkumises ja ta jäi sõidu alguses tagumiste sekka. Eestlane tegi siiski väga hea sõidu ning ta suutis lõpuks tõusta 14. kohale.

Etapi kokkuvõttes tuli Vettik 44 punktiga teisele kohale ja hooaja kokkuvõttes õnnestus tal 268 punktiga saavutada hinnaline kolmas koht. Etapivõidu teenis 50 punktiga Palsson, kes jäi Vettikust kokkuvõttes maha lõpuks vaid viie punktiga. Kolmas oli laupäeval 35 punktiga Farres. Sarja võitis 333 punktiga Bonacorsi, teine oli 282 punktiga Braceras (Hispaania, GASGAS). Romeo Karu saavutas viimasel etapil 16 punktiga 12. koha. Hooaja kokkuvõttes tuli Karu 33 punktiga 29. kohale.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: