Eesti võrkpallinaiskondade omavahelise duelli võitis Tartu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tartu Ülikool/Bigbank
Tartu Ülikool/Bigbank Autor/allikas: SK Duo

Naiste võrkpalli Balti liigas toimus laupäeval Eesti võistkondade omavaheline duell, kui vastamisi läksid Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese SG/Noortekoondis. Kolm punkti kirjutas tabelisse kodusaalis mänginud Tartu esindus.

Hooaja avavõitu jahtinud tartlannad leidsid esimeses geimis ennast 14:18 kaotusseisust. Seejärel jõuti 18:18 viigini ja võeti 22:22 seisult 25:22 geimivõit, vahendab kohtumise käiku volley.ee. Teises geimis oli võõrustajate ülekaal selge, kui Tartu naiskonnale läks kirja 25:14 geimivõit. Kolmandas geimis hoidis Tartu pärast 2:2 viigiseisu pidevalt initsiatiivi ja võttis lõpuks 25:20 paremusega 3:0 (22, 14, 20) võidu.

Katariina Vengerfeldt ja Ingris Suvi tõid võitjatele 12 ning Gerli Gull kümme punkti. Külaliste resultatiivseimaks tõusis Liisbet Pill, kelle arvele kogunes kümme punkti. Rünnakul näitasid võõrustajad 46-protsendilist efektiivsust, Tallinna esinduse sama näitaja oli 35%. Blokipunkte kogusid tartlannad kaheksa ja serviässasid seitse, kaotajate samad numbrid olid neli ja kolm.

Turniiritabelis hoiab üheksa punktiga esikohta TalTech/Tradehouse. Kuuendal kohal paikneval Tartu Ülikool/Bigbankil on kahe mänguga kirjas kolm ja seitsmendal real asuval Audentese SG/Noortekoondisel kolme mänguga samuti kolm punkti. Eesti naiskonnad jätkavad Balti liigat järgmisel nädalavahetusel.