Talviku pääses hooaja viimasel etapil pjedestaalile

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jörgen-Matthias Talviku Autor/allikas: MX Mania

Belgias Lommeli krossirajal toimus teisipäeval hooaja viimane EMX 250 klassi Euroopa meistrivõistluste etapp. Hooajale pani ilusa punkti Jörgen-Matthias Talviku, kes tuli etapi kokkuvõttes kolmandaks ning lõpetas hooaja viiendana. EMX 125 klassis oli Mecio Vettik kaheteistkümnes ja enne laupäeval toimuvat viimast etappi hoiab ta kolmandat kohta.

EMX 250 klassi ajasõidus kaheksandat aega näidanud Jörgen-Matthias Talviku ei suutnud esimeses võistlussõidus head starti teha ja esimeste kurvide järel oli ta esikümne piiri peal. Üsna kiirelt suutis ta aga teha mitu möödasõitu ning jõudis esiviisiku lähedale. Seejärel Talviku aga kukkus ning ta langes üle kümne koha tahapoole.

Uuesti sadulasse saades alustas Talviku tagaajamist ja suutis lõpuks tõusta kolmandaks, millega kordas oma karjääri parimat sõidutulemust. Esikohale käis kogu sõidu jooksul kassi-hiire mäng. Sarjas teist kohta hoidev Mattia Guadagnini (Itaalia, Husqvarna) suutis mitmel korral sarja liidrist Thibault Benistantist (Prantsusmaa, Yamaha) mööduda, kuid ta ei soovinud eest ära sõita ja jäi prantslast ootama. Niiviisi tehes lootis ta leida võimalust Benistantiga kontakti tekitada, et prantslane veelgi rohkem punkte kaotaks. Benistant suutis aga närvi ikkagi külmana hoida ja tuli finišisse lõpuks Guadagnini järel teisena. Martin Michelis lõpetas sõidu 28. kohal.

Teises sõidus tegi Talviku sarnase stardi esimesega, kuid avaringi lõpus tegi eestlane sõiduvea ning langes 15. kohale. Järgmisel ringil kukkus Talviku uuesti ja see rikkus juba täielikult kõik lootused pjedestaalikohale. Talviku suutis lootusetust olukorrast lõpuks seitsmendaks tõusta ning sellest piisas ka, et etapi kokkuvõttes pjedestaalil lõpetada. Sõidu võitis ja ühtlasi tuli ka sarja meistriks Benistant. Teisena lõpetas sõidu Hakon Fredriksen (Norra, Yamaha) ja kolmandana Tim Edberg (Rootsi, Yamaha). Martin Michelis tuli finishisse taas 28. kohal.

Etapi kokkvuõttes teenis Talviku 34 punktiga kolmanda koha. Martin Michelis oli etapi kokkuvõttes 33. Esikoha sai 47 punktiga Benistant ja teine oli 40 punktiga Fredriksen. Hooaja kokkuvõttes tuli Talviku 269 punktiga kõrgele viiendale kohale, meistriks krooniti 423 punktiga Benistant. Teiseks tuli 377 punktiga  teisipäevase viimase sõidu kukkumise ja vigastuse tõttu katkestanud Guadagnini ja kolmandaks 293 punktiga Fredriksen.

EMX 125 klassi ajasõidus kaheksandat tulemust näidanud Meico Vettik tegi avasõidus hea stardi ja ta võttis sisse neljanda positsiooni. Paraku hakkas Vettik iga ringiga kohti kaotama, kuni langes kukkumise järel punktikohalt välja. Eestlane kaotas sarja kokkuvõttes kõvasti väärtuslikke punkte, tulles finisisse alles 28. kohal. Ilusa sõidu tegi kvalifikatsioonis seitsmenda kohaga üllatanud Romeo Karu (Husqvarna), kes hoidis ühel hetkel ka 12. kohta. Sõidu lõpus kaotas Karu ühe koha ja tuli finišisse kolmeteistkümnendana. Esikoha teenis sarja liider Andrea Bonacorsi (Itaalia, Fantic), teine oli David Braceras (Hispaania, GASGAS) ja kolmas Max Palsson (Rootsi, KTM).

Teises sõidus tegi Vettik taas korraliku stardi ja sel korral klappis ka sõidus kõik nii nagu peab. Kogu sõidu jooksul head kiirust näidanud Vettik püsis enamuse ajast esiviisiku piiril ja finišisse jõudiski ta tugeval neljandal kohal. Romeo Karu sõidu algus nii hästi ei läinud ja tal tuli sõitu alustada punktikohalt väljas. Karu suutis sõidu jooksul tõusta kahekümne parima sekka, kuid kaks ringi enne sõidu lõppu ta katkestas. Sõidu võitis David Braceras, teine oli Haakon Osterhagen (Norra, KTM) ja kolmas oli Scott Smulders (Holland, Husqvarna). Max Palsson, hooaja kokkuvõttes Vettiku suurim konkurent kolmandale kohale, pidi leppima 16. kohaga.

Etapi kokkuvõttes sai Vettik 18 punktiga 12. koha, Romeo Karu oli kaheksa punktiga üheksateistkümnes. Esikoha teenis 47 punktiga Braceras, teine oli 41 punktiga Bonacorsi ja kolmas 35 punktiga Osterhagen. Üks etapp enne sarja lõppu hoiab Vettik 224 punktiga kolmandat kohta. Neljandal kohal olev Palsson kaotab eestlasele aga vaid kaheksa punktiga. Liider on 303 punktiga Bonacorsi, teine on 265 punktiga Braceras.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: