Talviku sai EM-sarja etapil viienda koha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jörgen-Matthias Talviku
Jörgen-Matthias Talviku Autor/allikas: MXGP

Pühapäeval jätkusid Belgias Lommeli krossirajal Euroopa meistrivõistlused klassidele EMX 250 ja EMX 125. Eesti sõitjatest tegi parima tulemuse Jörgen-Matthias Talviku, kes teenis EMX 250 klassis viienda koha. Teises sõidus ebaõnnestunud MEico Vettik pidi EMX 125 klassis leppima 11. kohaga.

EMX 250 klassis suutis Jörgen-Matthias Talviku kvalifikatsioonis välja sõita teise aja. Avasõidus sai eestlane hea stardi ja ta võttis sisse kolmanda koha. Mõne ringi möödudes tõusis ta juba teiseks, kuid selja tagant lähenesid ohtlikult Mattia Guadagnini (Itaalia, Husqvarna) ja Hakon Fredriksen (Norra, Yamaha). Mõlemad mehed saidki Talvikust mööda, kuid rohkem keegi talle järgi ei jõudnud ning Talviku lõpetas sõidu neljandana. Võidu võttis sarja liider Thibault Benistant (Prantsusmaa, Yamaha), teisena lõpetas Guadagnini ja kolmandana Fredriksen.

Teises sõidus tegi Talviku taas suurepärase stardi ja ta võttis Guadagnini järel sisse teise koha. Kohe avaringi lõpus liider aga kukkus ning Talviku tõusis sõitu juhtima. Teisel kohal olnud sarja liider Benistant hakkas eestlast ründama, Talviku suutis mõne ringi liidrikohal püsida, kuid prantslane võttis lõpuks siiski oma ja asus ise liidriks.

Taas lähenes Talvikule ka Guadagnini, kes samuti eestlasest mööda pääses. Üsna kindel kolmas koht läks Talvikul seejärel käest kukkumise tõttu. Ta langes viiendaks, viimasel ringil jõudis Talviku selja taha Fredriksen, kes temast ka möödus ning Eesti sõitja pidi leppima kuuenda kohaga. Sõidu võitis taas Benistant, teine oli Guadagnini ning kolmas Kay de Wolf (Holland, Husqvarna).

Etapi kokkuvõttes tuli Talviku 34 punktiga viiendale kohale. Esikoha teenis 50 punktiga Benistant, teine oli 44 punkiga Guadagnini ja kolmas 38 punktiga Fredriksen. Kaks etappi enne sarja lõppu jätab Talviku 235 punktiga viiendal kohal. Liider on 376 punktiga Benistant, teine on 352 punktiga Guadagnini ja kolmas 272 punktiga de Wolf.

EMX 125 klassis oli laupäeval rajal kaks eestlast, kvalifikatsioonis suutis sarja teine mees Meico Vettik välja sõita oma grupi seitsmenda ringiaja. Teises grupis näitas head kiirust Romeo Karu, kes oli üheteistkümnes ning tagas samuti pääsu finaalsõitudessse.

Esimeses sõidus ei suutnud Vettik kahjuks head starti teha ning tal tuli sõitu alustada teise kümne lõpust. Rajal suutis Vettik näidata aga väga head kiirust, ta parandas pidevalt kohti ja üsna ruttu tõusis juba esikümnesse. Sõidu teises poole suutis Vettik veel pingutada ja viimasele ringile läks ta juba kolmandal kohal. Natuke enne finišit tegi eestlane aga sõiduvea, kaotas koha ja lõpetas neljandana.

Ilusa sõidu tegi ka Karu, kes suutis kogu sõidu püsida punktikohal ja lõpuks sai 17. koha. Sõidu võitis David Braceras (Hispaania, GASGAS), teine oli Florian Miot (Prantsusmaa, KTM) ja kolmas Max Palsson (Rootsi, KTM). Sarja liider Andrea Bonacorsi (Itaalia, Fantic) tõusis pärast kehva starti seitsmendaks.

Teises sõidus tegi Vettik avasõiduga sarnase stardi ning alustas sõitu taas teises kümnes. Kahjuks tabas teda aga juba esimesel ringil probleem ning eestlane keeras boksidesse, langedes viimaseks. Ta tuli küll rajale tagasi, kuid vahe eessõitjatega oli juba lootusetult suur. Vettik tõusis lõpuks 22. kohale. Karu suutis avasõiduga võrreldes oma kohta positsiooni võrra parandada ja finišisse jõudis ta 16. kohal. Sõidu võitis Guillem Farres (Hispaania, GASGAS), teine oli Haakon Osterhagern (Norra, KTM) ja kolmas Max Palsson.

Etapi kokkuvõttes sai Vettik 18 punktiga 11. koha, Romeo Karu oli üheksa punktiga üheksateistkümnes. Esikoha teenis 41 punktiga Farres, teine oli 41 punktiga Braceras ja kolmas 40 punktiga Palsson. Sarja kokkuvõttes langes Vettik 206 punktiga kolmandaks. Teiseks tõusis 218 punktiga Braceras, liidril Bonacorsil on koos 262 punkti.