Meico Vettik jõudis teist etappi järjest EM-sarjas pjedestaalile

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Meico Vettik Autor/allikas: MXGP

Sel nädalavahetusel toimus Hispaanias EMX 125 klassi Euroopa meistrivõistluste kuues etapp. Teist etappi järjest tegi suurepärase võistluste Meico Vettik (KTM), kes teenis taas teise koha ning tõusis ka sarja üldarvestuses teiseks. EMX 250 klassi arvestuses rikkus kukkumine hea tulemuse Jörgen-Matthias Talvikul, kes pidi leppima kümnenda kohaga.

EMX 125 klassi kvalifikatsioonis alles 14. ringiaega näidanud Vettik sai avasõidus väga hea stardi ja asus võistlust juhtima. Kohe tema seljataha teisele kohale pääses sarja liider Andrea Bonacorsi (Itaalia, Fantic). Vettik sõitis itaallasega neljasekundilise vahe sisse, kuid sõidu lõpus hakkas vahe kahanema ja viimastele ringidele minnes olid kaks esimest taas koos. Vettik suutis aga survele suurepäraselt vastu pidada ning teenis hooaja teise sõiduvõidu. Bonacorsi lõpetas sõidu teisena ja David Braceras (Hispaania, GASGAS) kolmandana.

Teises sõidus ei suutnud Vettik nii head starti teha ja avaringil oli ta alles 13. kohal. Vettikul läks mõned ringid aega, et ennast korralikult käima saada, kuid eestlane läks üha paremasse hoogu ja lõpuks õnnestus tal kuuendale kohale tõusta. Sellest piisas, et etapi kokkuvõttes taas teine koht teenida. Sõidu võitis Andrea Roncoli (Itaalia, Husqvarna), teine oli Bonacorsi ja kolmas Braceras.

Etapi kokkuvõttes tuli Vettik 41 punktiga teisele kohale. Võidu teenis 44 punktiga sarja liider Bonacorsi ja kolmas oli 40 punktiga Braceras.

Üldarvestuses tõusis Vettik 188 punktiga teisele kohale. Liidrina jätkab Bonacorsi, tal on koos 230 punkti, kolmandal kohal on 177 punktiga Braceras.

EMX 250 klassi ajasõidus sai Jörgen-Matthias Talviku kirja seitsmenda ringiaja. Avasõidu start ei läinud tal kõige paremini ning sõitu tuli alustada teisest kümnest. Talviku suutis aga terve sõidu head kiirust näidata ning suuremaid eksimusi vältida ja tänu sellele tõusis ta lõpuks seitsmendale kohale. Stardi järel asus sõitu juhtima Gianluca Facchetti (Itaalia, Yamaha), kuid üsna varsti oli sõidu liider juba viimastes võistlustes löömatu olnud Mattia Guadagnini (Itaalia, Husqvarna). Guadagnini enda kohta enam käest ei andnudki ning võttis järjekordse sõiduvõidu, teisena tuli finišisse Kay de Wolf (Holland, Husvarna) ja kolmandana sarja liider Thibault Benistant (Prantsusmaa, Yamaha).

Teises sõidus tegi Talviku parema stardi ja ta pääses kohe esikümnesse. Avaringil toimunud kukkumine aitas ta juba neljandale kohale, mõni hetk hiljem möödus Talviku veel ka Kay de Wolfist ja tõusis kolmandaks. Kahjuks aga ring hiljem kukkus Talviku suurel kiirusel ja langes rivi lõppu. Õnneks suutis Talviku sõitu siiski jätkata ning sai lõpuks 14. koha. Stardi järel asus sõitu juhtima Facchetti, kuid taas möödus temast kohe Guadagnini, kes sõidu lõpuks ka võitis. Teise koha teenis Lorenzo Locurio (Venetsueela, Kawasaki) ja kolmanda koha Thibault Benistant.

Etapi kokkuvõttes oli Talviku 21 punktiga kümnes. Esikoht läks 50 punktiga Guadagninile, teine oli 40 punktiga Benistant ja kolmas 38 punktiga de Wolf.

Sarja kokkuvõttes langes Talviku kuuendale kohale (201 punkti). Liidrina jätkab Benistant (326 punkti), kuid Guadagnini (308 punkti) vähendas vahe vaid 18 punktile. Kolmandal kohal on 236 punktiga de Wolf.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: