Islandi jalgpallikoondist lahutab EM-finaalturniirist vaid üks võit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Islandi jalgpallikoondis
Islandi jalgpallikoondis Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Islandi jalgpallikoondis alistas neljapäeval EM-i valikturniiri play-off'i poolfinaalis Rumeenia 2:1 ja jõudis ühe mängu kaugusele finaalturniirist.

Ka 2016. aasta EM-finaalturniirile ja 2018. aasta MM-finaalturniirile jõudnud Island asus avapoolajal Gylfi Sigurdssoni väravatest (16. ja 34. minutil) 2:0 juhtima. Teisel poolajal realiseeris Alexandru Maxim (63.) penalti, aga rohkemaks rumeenlased suutelised ei olnud.

Finaalis läheb Island kokku Ungariga, kes oli võõrsil üle Bulgaariast 3:1 (17. Willi Orban, 47. Zsolt Kalmar, 75. Nemanja Nikolic - 89. Georgi Yomov).

Skandinaavia meeskondadest langes konkurentsist Norra, kes kaotas kodus lisaajal Serbiale 1:2 (88. Magnus Normann - 82., 102. Sergej Milinkovic-Savic).

Kõik kolm Briti saarte koondist osales penaltiseerias: võidukad olid Põhja-Iirimaa ja Šotimaa, kaotas Iirimaa.

EM-finaalturniirile pääseb üks kahest Eesti grupikaaslasest Rahvuste liigas, sest D-tasandil olid võidukad nii grusiinid kui ka põhja-makedoonlased.

Tulemused: Island - Rumeenia 2:1, Bulgaaria - Ungari 1:3, Bosnia & Hertsegoviina - Põhja-Iirimaa 1:1 (pen 3:4), Slovakkia - Iirimaa 0:0 (pen 4:2), Šotimaa - Iisrael 0:0 (pen 5:3), Norra - Serbia 1:2 la, Gruusia - Valgevene 1:0, Põhja-Makedoonia - Kosovo 2:1.

Finaalides mängivad Ungari - Island, Põhja-Iirimaa - Slovakkia, Serbia - Šotimaa ja Gruusia - Põhja-Makedoonia.