Purjetamise EMV sari jätkub Pärnu Sügisregatiga

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Andrias Sepp Autor/allikas: Riina Ramst

Reedest pühapäevani toimub Pärnus purjetamise Eesti meistrivõistluste etapp Pärnu Sügisregatt, kus on kolmandat korda sel hooajal võistlustules noorte ühepaadid Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7. Enam kui 170 võistlusele registreerunud sportlase seas on roolimehi Eestist ja Lätist.

Optimist klassis juhib sarja seni peetud kahe etapi järel Andrias Sepp. Zoom8 klassis on liidriks Elisabeth Ristmets ning Laser 4.7 klassis Karolin Härm.

Võistluse avavad reedel kell 13 Pärnu Jahtklubis pidulikult Pärnu Jahtklubi kommodoor Väino Hallikmägi ja Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein.

Esimese võistlussõidu hoiatussignaal antakse reedel kell 15. Laupäeval ja pühapäeval on sõidud planeeritud algusega kell 11.

Optimist klass võistleb regatil kahes grupis: Eesti meistrivõistluste grupp ja juunioride grupp. Eesti meistrivõistluste gruppi pääsevad lisaks viis purjetajat eelmise regati järgsete 2020. aasta Eesti meistrivõistluste sarja juunioride grupi tulemuste alusel. Ülejäänud Optimisti võistlejad purjetavad juunioride grupis. Peale Pärnu Sügisregatti pääsevad viimasel etapil Saaremaa Merispordi Seltsi regatil veel viis sarja edukamat juunioride grupi sportlast Eesti meistrivõistluste gruppi. 

Koroonaviirusest tulenevalt tuleb kaldal järgida hajutatuse nõuet ning ka merel on soovituslik vältida lähikontakte. Võistlusele registreerimine käib täielikult interneti teel ning kohapeal regatibüroos registreerimist ei toimu. Samamoodi asuvad võistluse teadetetahvel ja tulemused ainult puri.ee kalendris regati infolehel. Võistluse avamine ja autasustamine toimuvad sadamas kesksel kohal, kusjuures võistlejad jälgivad sündmust hajutatult.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: