Pallimängijad loodavad, et maskikohustus aitab vältida tribüünide sulgemist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti Korvpalliliit andis täna teada, et sügisest algaval uue korvpallihooajal on alaliidu egiidi all toimuvate mängude puhul pealtvaatajate jaoks maski kandmine kohustuslik. Samuti tuleb saalis tagada pealtvaatajate hajutatus.

Vastava käitumisjuhise kinnitas Eesti korvpalliliidu juhatuse otsusega loodud kriisi töörühm. Piirangu järgi ei tohi saali täituvus olla rohkem kui 50 protsenti ning mitte rohkem kui 1500 inimest.

Saalis viibivad korraldajad ja fännid peavad kandma näomaski. Väljakukohtunikud ja võistkondade liikmed maski kandma ei pea. Pealtvaatajal peab olema võimalus saalist maski soetada.

Käesoleval hooajal on keelatud pasunate kasutamine, publikumängude läbiviimine, tantsutüdrukute ja teiste esinejate ülesasted mängupausidel ning mängijate ja kohtunike omavaheline kätlemine.

Reeglite täitmise eest kannab vastutust mängu korraldav klubi.

Korvpalliliit jõudis vastavate otsusteni koostöös mitmete teiste organisatsioonidega. "Sellele eelnesidki pikad konsulatsioonid esiteks meie enda katusorganisatsiooni FIBA Euroopaga," ütles Eesti korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi Vikerraadiole.

"Võistkonnaaladel on hea traditsioon aeg-ajalt kohtuda ja sellistes olukordades koos asju arutada. Ma olen väga tänulik headele kolleegidele jalgpalliliidust, võrkpalliliidust, käsipalliliidust, jäähokiliidust."

"Tegime väga tihedat koostööd loomulikult ka olümpiakomiteega," jätkas Kuhi. "Rääkimata juhistest, mis on tulnud kultuuriministeeriumilt, terviseametilt ja vabariigi valitsusest. Siin ongi vaja kõigil institutsioonidel koostööd teha ja seda me oleme teinud."

Ühtlasi tähendab see seda, et ilmselt teatavad lähiajal sarnastest meetmetest ka teised pallimängud, näiteks võrk- ja käsipallurid. "Ma usun küll. Niimoodi me tegelikult omavahel koostöös otsustasime."

Päris publikuta võistlusi praegu korraldata ei taheta. "Lõppkokkuvõttes me seda kõike ju pealtvaatajate jaoks teeme ja lähtume sellest, et täna ei ole ka terviseamet ja vabariigi valitsus pidanud vajalikuks täiendavat kitsendust teha," kommenteeris peasekretär.

"Tegelikult maskikandmine on meie poolt kitsendus. Me ju ei tea, kuidas olukord kujuneb. Me ei tea ju, kuidas olukord kujuneb. Võib-olla me mingil hetkel - ptüi-ptüi-ptüi - jõuame sellise lahenduseni, kus publikut ei saa saali lasta."

"Aga hetkel kutsume kõiki üles koostööle," ütles Kuhi. "Kui kõik kannavad maski ja järgivad reegleid, siis äkki saame teha võistlusi nii, et publik ei pea kõrvale jääma."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: