Korvpallifännid peavad uuel hooajal saalis maski kandma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Korvpallifännid
Korvpallifännid Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti Korvpalliliidu juhatuse otsusega loodud kriisi töörühm kinnitas enne hooaja algust üldjuhendi lisana käitumisjuhised, mis käsitlevad seoses COVID-19 pandeemia jätkuva levikuga alaliidu egiidi all toimuvate mängude korraldamise nõudeid 2020/2021 hooajal.

Kriisi töörühma otsusega peab korraldajaklubi tagama pealtvaatajate hajutamise ja kontrollima, et fännid kannaksid siseruumides maski. 

Valitsuse piirangu järgi ei tohi saali täituvus olla rohkem kui 50 protsenti ning mitte rohkem kui 1500 inimest. Täiendavalt peab korraldaja istekohad märgistama ehk pealtvaatajad peavad asetsema hajutatult ja 2+2 reeglilt järgides.

Juhendi järgi peavad saalis viibivad korraldajad ja fännid kandma näomaski. "Väljakukohtunikud ja võistkondade liikmed maski kandma ei pea. Kõikide teiste saalisviibijate jaoks on maskikandmine kohustuslik ja selle kohustuse täitmise eest vastutab korraldajaklubi. Samuti peab pealtvaatajal olema võimalus saalist maski soetada," kommenteeris alaliidu peasekretär Keio Kuhi.

Samuti on käesoleval hooajal keelatud pasunate kasutamine, publikumängude läbiviimine, tantsutüdrukute ja teiste esinejate ülesasted mängupausidel ning mängijate/kohtunike omavaheline kätlemine. 

Täiendavalt soovitab alaliit klubidel kasutusele võtta elektroonilise piletimüügi, et vältida järjekordade tekkimist saalides. Lisaks soovitab EKL võimalusel luua mängijate ja publiku jaoks eraldi sissepääsud, et võistkondade ja kõrvaliste isikute kokkupuuted viia minimaalseks. 

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: