Paika saanud maleolümpiakoondis alustab Saaremaal treeninglaagriga

Male
Male Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Lisaks Eesti meistrivõistluste tulemuste põhjal meeste ja naiste võistkonda kvalifitseerunud esineliku mängijatele pääsesid 2021. aasta maleolümpiakoondise koosseisu veel Kirill Chukavin ja Anastassija Sinitsõna.

Chuvakin ja Sinitsõna pääsesid maleolümpiakoondisesse juba kvalifitseerunud esineliku mängijate ja Eesti Maleliidu juhatuse otsusel. Võistlejate valimisel arvestati sportlikke kriteeriume (FIDE reiting, tulemused Eesti meistrivõistlustel, rahvusvahelistel võistlustel), isikuomadusi, motiveeritust jms. Mõlemad mängijad saavutasid Eesti meistrivõistlustel viienda koha.

Lisaks määrati Chukavin ja Sinitsõna maleolümpiaeelsel perioodil 2020.-2021. aastal saavutusspordi toetuse saajate koosseisu.

Chukavini kõrval kuuluvad meeste koondisesse Kaido Külaots, Kalle Kiik, Aleksandr Volodin ja Andrei Šiškov, naiste koondisesse aga Sinitsõna kõrval Mai Narva, Margareth Olde, Triin Narva ja Sofia Blokhin.

Meeste ja naiste koondiste esimene treeningkogunemine toimub Saaremaal 14.-20. septembrini, kus lisaks treeninglaagrile on mängijatel võimalus osaleda Saaremaa malefestivali kiir- ja välkturniiril.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: