Noorte Balti võistkondlike meistrivõistlusi juhib avapäeva järel Eesti

Rakveres algasid reedel kergejõustiku Balti võistkondlikud meistrivõistlused noortekoondistele, kus avapäeva järel on liidripositsioonil Eesti.

Eesti mitmevõistluse tagala mõõdab Balti võistkondlikel meistrivõistlustel oma võimeid konkurentidega Lätist ja Leedust. Duelle peavad kolm vanuseklassi: kuni 20-aastaste, kuni 18-aastaste ja kuni 16-aastaste koondised.

Kuni 20-aastaste kümnevõistluses moodustavad esikolmiku eestlased. Juhib Tony Ats Tamm, kes on kogunud 3750 punkti. 100 meetrit jooksis ta 11,04 sekundiga, hüppas 1.92 kõrgust ja 6.88 kaugust.

Kuni 18-aastaste noormeeste kümnevõistlust juhib avapäeva järel juunis 16-aastaseks saanud Jaroslav Sivuha, kes sai ühed magusamad punktid kaugushüppes, kus viis oma margi kuue meetri ja 72 sentimeetri peale.

Sama vanade neidude seitsmevõistluses hoiavad Eesti noored avapäeva järel enda käes kolmikjuhtimist. Liider on Laura Lokotar, kes sai magusamad punktid tõkkesprindis ja kõrguses. 100 meetrit tõkkeid jooksis ta 14,47 sekundiga ja hüppas kõrgust 1.74.

Kuni 16-aastaste noormeeste konkurentsis kogus avapäevaga parima summa Romet Kivi, kes sprintis sada meetrit 11,24 sekundiga ja läbis 400 meetrit 50,76 sekundiga. Kuni 16-aastaste neidude seitsmevõistluses on kahe lätlanna vahel teisel positsioonil Mirtel Klaar.

Üldises arvestuses juhib Balti võistkondlike meistrivõistlusi Eesti koondis Läti ees ja mitmevõistluse võitjad selguvad Rakveres homme.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: