Tallinna Jahtklubi karikavõistlustel võidutses Karl-Martin Rammo

{{1598807100000 | amCalendar}}
Foto: Riina Ramst

Tallinna Jahtklubi karikavõistlustel selgusid Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja etapi parimad

Lohusalus peetud Eesti meistrivõistluste etapil Tallinna Jahtklubi karikavõistlustel tuli viimasel võistluspäeval pikalt tuult oodata. Pärastlõunal saabus aga reibas meretuul, millega kaasnenud kõrge laine pakkus võistlejatele eelnevatest päevadest küllaltki erinevaid tingimusi. Kolme päeva kokkuvõttes selgus regati paremusjärjestus kuues ühepaadiklassis.

Laser Standard klassis tuli seitsme punktiga regati võitjaks viis sõiduvõitu saanud Karl-Martin Rammo. Teise koha saavutas 14 mehe seas 16 punktiga Bo Aaron Kooser, kes oli parim juunior. Üldarvestuse kolmanda koha sai 25 punktiga Keith Luur.

"Eks need aastad Eestis noortega on säärased juba mitmeid aastaid. Olen õppinud end mingites aspektides võrdlema ja olgugi, et tasemevahe on selge, ma mingi tagasiside saan," ütles Rammo ERR-ile.

Nii pikka rahvusvaheliste kontaktide puudust, kui koroona tõttu nüüd, Rammol oma tippsportlase karjäärist välja tuua polegi. Ka edasised plaanid ei ulatu väga kaugele, esialgu kuni oktoobri alguseks kavandatud Euroopa meistrivõistlusteni Poolas. Tipu omavaheline võrdlusvõimalus ongi see, mida kodus ja omaette treenimine ei paku.

"Meil on loomulikult aspekte, mida saame statistiliselt mõõta. Võime kiirust mõõta kiirusemõõtjatega ja nii edasi, aga samas panna see ilmastikuperspektiivi. Kas tuulekiirus võrreldes paadikiirusega on maailma tasemel? Selleks on vaja kõrvale näpistajat, kes näitaks, et seal tegid vea ja olid aeglane. See ilmselgelt on puudu ja seda ka tunnen. Olen mingites olukordades mugavaks jäänud."

Optimist klassi Eesti meistrivõistluste grupis oli Tallinna Jahtklubi karikavõistlustel parim 25 punktiga Andrias Sepp. Teise lõpptulemuse tegi 28 punktiga parim tüdruk Mia Maria Lipsmäe ja üldarvestuse kolmas koht kuulub 56 noore hulgas 32 punktiga Rico Robert Alliksoonile. U-12 arvestuses oli kõige tublim Martin Rahnel ning U-12 tüdrukute arvestuses leedulanna Mingaile Plucaite, Eesti neidudest aga Sharon Peetrimäe.

33 võistlejaga Optimisti juunioride grupi esikolmiku moodustasid Uku Meejärv 16 punktiga, Mari Ottesson 28 punktiga ja Johan Frederik Velström 37 punktiga.

Laser Radial klassis saavutas nii üld- kui naiste arvestuses kuue punktiga esikoha kuus sõiduvõitu korjanud leedulanna Viktorija Andrulyte. Teiseks tuli 28 sportlase konkurentsis 17 punktiga lätlanna Agija Elerte, kes oli parim U-21 tüdrukute seas. Klassi üldarvestuse kolmas oli 22 punktiga Aleksander Kuusik, kes võitis U-19 arvestuses. Eestlannadest oli naiste ja U-21 tüdrukute arvestustes tugevaim Liis Annus.

Klassis Laser 4.7 kuulus nii üld- kui tüdrukute arvestuse võit 13 punkti saanud Karolin Härmile. 48 võistleja seas tõid 15 punkti teise koha Katariina Roihule ning kolmandaks tuli 27 punktiga Angeliina Maria Isabel Õunap.

Zoom8 klassis võttis üld-, U-17 ja U-17 tüdrukute arvestustes kümne punktiga võidu Elisabeth Ristmets. Üldarvestuse teise lõpptulemusega lõpetas 40 noore hulgas regati 24 punkti korjanud Martin Lipp ja kolmandana sama punktiarvu teeninud Britta Maipuu.

Regatil Garmin Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja arvestuse väliselt võistelnud Hansa 303 parapaadiklassis oli parim neli punkti saanud Peep Krusberg. Viis punkti tõid teise koha Kristo Priksile ning seitsme punktiga tuli kolmandaks lätlane Aleks Kirsteins.

Garmini ja Jakari Marine poolt välja pandud spordikella võitis kõigi võistlejate vahel autasustamise käigus toimunud loosimisel Hugo Pohlak.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: