Rakvere ööjooks toimub tänavu virtuaaljooksuna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rakvere ööjooksu osalussärk
Rakvere ööjooksu osalussärk Autor/allikas: Kairi Tähe

Üheksal järjestikusel aastal tuhandeid osalejaid liikuma innustanud Rakvere ööjooks toimub sel aastal virtuaalsena ehk kaugjooksu põhimõttel.

15. augustist kuni 25. septembrini saavad kõik registreerunud ja lisanduvad osalejad läbida soovitud distantsi endale sobilikul ajal ja kohas, tingimusel, et tulemus sisestatakse ööjooks.ee veebirakenduses kuni 25. septembri südaööni.

Seoses COVID-19 levikuga, selle mõjuga ühiskonnale ja riskidega rahvatervisele, on korraldaja sunnitud sel aastal tavapärasel moel juubelijooksu korraldamisest Rakveres loobuma. Koostöös kultuuriministeeriumi ja muude ametkondadega on jõutud arusaamisele, et tulenevalt valitsuse jätkuvatest piirangutest välitingimustes sündmuste läbiviimisel, on üheskoos liikumine Rakveres sel aastal välistatud. 

"Oleme terve suve valmistunud selleks, et vastavalt antud signaalidele kaovad 1. septembrist osalejate piirangud. Tulenevalt nakatumiste arvust ja aina uutest haiguskolletest Eestis ei ole 2000 inimese piiri kadumist kahjuks ette näha. 2000 inimese hulka peavad mahtuma sajad kaasatud vabatahtlikud, teenusepartnerid jt. Lisaks suureneb taas vajadus osalejate hajutamise järele, mis Ööjooksu senist iseloomu ja energiat arvestades ei oleks enam see Ööjooks. Arvesse peame võtma nii välismaalt saabuvad kui naasvad jooksjad ja nende osalemist saatva kõrgendatud riski. Lisaks peame valmis olema sügisel paratamatult hoogustuvaks viiruste levikuks ja koolide avanemisega võimalikuks COVID-19 nakatumiste tõusuks," kommenteeris peakorraldaja Marko Torm.

"Inimeste turvalisus peab igale korraldajale olema esimeseks ja kõige olulisemaks prioriteediks. Keegi ei soovi, et meie osalejad haigestuks juubelisündmust nautides või meie tegevuse kaudu satuks ohtu kasvõi ühe inimese elu," lisas Torm.

Kõik seni registreerunud osalejad on kantud automaatselt virtuaaljooksu nimekirja ja ümberregistreerimine ei ole osalejatel vajalik. Medalid, särgid, kinkekaardid jms väljastatakse vastavalt juhendile Rakvere Spordikeskusest 26.-27. septembril ja Tallinnas Ülemiste keskusest 17. oktoobril. Kohapeal tagatakse desinfitseerimisvahendid ja võistluskeskuste teenindav meeskond kannab osalejatega suheldes kindaid ja maske.

Täpsem info virtuaaljooksu tehnilise poole kohta ja võistluskeskuste avamiskellaajad on kättesaadavad ööjooks.ee lehelt hiljemalt 1. septembrist. 

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: