Neidude U-15 jalgpallikoondis teenis Balti turniiril esikoha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti neidude U-15 jalgpallikoondis
Eesti neidude U-15 jalgpallikoondis Autor/allikas: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti neidude U-15 jalgpallikoondis alistas kolmapäevases Balti turniiri kohtumises Leedu 2:1 ning kindlustas täiseduga ka turniirivõidu.

Võistkonnad tulid omavahelisele kohtumisele vastu erinevas olukorras. Eesti suutis teisipäevases avamängus kirja saada 5:0 võidu Läti üle ning Leedu pidi tunnistama lätlaste 3:0 paremust.

Mäng algas mõlema võistkonna jaoks üsna otsivalt ning konkreetseid lahendusi vastaste karistusalas või selle lähistel esialgu leida ei õnnestunud. Esimene ohtlikum olukord avanes võõrustajatel, kui Kamile Mikalauskyte pääses 20. minutil Eesti kaitseliini taha jooksu ning väravas seisnud Katarina Elisabeth Käpa pidi nullima üks ühele olukorra. Mõni minut hiljem saadi nurgalöögist veel kord löögile ning taas tuli sekkuda väravavahil. Esimesel 40-minutilisel poolajal näitaski ennast aktiivsemast poolest Leedu noortekoondis, kuid väravalukku lahti murda ei suutnud kumbki osapool.

Teiseks poolajaks tõi Eesti väljakule värskeid jalgu ning vahetusmängijad sepistasid kohe ka juhtvärava, kui Jane Mirjam realiseeris 42. minutil Vanessa Grutopi söödu. Leedu ennast kaotusseisu jäämisest morjendada ei lasknud ja 46. minuti lõpus tõi tabloole viigi Žemyna Lekaviciute. Eesti jõudis uuesti sihile 77. minutil, kui karistusalas kukutati Aleksandra Orlova, kes ise ka penalti realiseeris. Selle tulemusega kohtumine ka lõppes ning Eesti kindlustas täiseduga ka turniirivõidu. Teisele kohale tuli kolme punktiga Läti ning võõrustajad jäid punktideta kolmandaks.